https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/krutakova-kalamitni-stav-hrabosu-je-nebezpecny-nelze-ale-ohrozovat-jine-druhy
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

STAN: Krutáková: Kalamitní stav hrabošů je nebezpečný, nelze ale ohrožovat jiné druhy

24. ledna 2020 | STAN
"Populační exploze hraboše polního je nebezpečná minimálně ze dvou důvodů: zaprvé kvůli přemnožení dochází k obrovským škodám na polnostech, zadruhé se extrémně zvyšuje riziko nákazy významných onemocnění přenosných na člověka - např. tularémie, leptospiróza, klíšťová encefalitida, borelióza a další. Stylem plošného hubení, který využívá MZe je však ohrožena lesní zvěř," říká Jana Krutáková.

Chtěla proto interpelovat ministra zemědělství Miroslava Tomana, zda by nemohl zvážit místo plošné aplikace jedu na hraboše aplikaci, která by byla bezpečnější a sice prostřednictvím aplikačního přístroje, jako je například Wumaki C9.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist