Václav Kazda "> Kurt Kotrschal • Vlk – pes – člověk - Příběh tisíciletého vztahu - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/kurt-kotrschal-vlk-pes-clovek-pribeh-tisicileteho-vztahu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Nakladatelství Kazda: Kurt Kotrschal • Vlk – pes – člověk - Příběh tisíciletého vztahu

13. září 2021 | Nakladatelství Kazda
Autor: Václav Kazda, tel: 702 036 022
Uznávaný etolog Kurt Kotrschalnám ve své knize Vlk – pes – člověk pomáhá lépe pochopit pradávné zaujetí vlkem a učí nás, jak správně přistupovat k našemu věrnému společníkovi – psovi. Kniha odpovídá na otázku, v čem se od sebe tito dva blízcí příbuzní liší, a zároveň poskytuje cenné poznatky o soužití člověka a jeho nejlepšího přítele. Knihu vydává Nakladatelství KAZDA 6. října 2021.

Vlk a člověk spolu odedávna žijí v mnohdy ambivalentním těsném vztahu. Není tedy divu, že se z této ekologické blízkosti vyvinula již před velmi dlouhou dobou i blízkost sociální a že se k sobě oba druhy připojily. Zda se s tím vedle spirituálního vztahu lidí k vlkům zpočátku pojil i konkrétní užitek, nám není známo. Naopak jisté je, že z mnoha setkání lidí a vlků trvala některá dostatečně dlouho na to, aby se vlci geneticky proměnili v psy. A tak se vlk v podobě psa stal společníkem lidského kulturního vývoje, druhem na cestě, jenž člověka doprovázel po desítky tisíciletí, věrným strážcem, bojovníkem ve válce, přítelem na lovu, likvidátorem odpadků nebo prostě a jednoduše kamarádem. KnihaVlk – pes – člověk analyzuje příběh tohoto tisíciletého vztahu.

„Tato kniha je jakýmsi pokusem posvítit si na vlky a psy a jejich vztah k lidem, respektive vztah lidí k nim. Opravdu porozumět vlkům a našim vzájemným vztahům s vlky a psy a chtít je v úplnosti vysvětlit – to by bylo příliš troufalé,“říká o knize její autor – etolog Kurt Kotrschal.

O autorovi:
Kurt Kotrschal (* 1953) je rakouský biolog a etolog, emeritní profesor na Vídeňské univerzitě. Celý svůj profesní život pozoruje zvířata (havrany, vlky, opice, psy) a dlouhodobě zkoumá jejich chování. V roce 2008 nedaleko Vídně spoluzaložilWolf Science Centre (WSC). V tomto unikátním zařízení se svými kolegy sleduje, jak se domestikovaní psi liší sociálně a mentálně od svých divokých předků – vlků. Aby bylo možné je srovnávat, přistupují tu k oběma druhům stejným způsobem – díky tomu je Wolf Science Centre celosvětově jedinečné. Centrum je možné navštívit, ocitnout se dokonce i v bezprostřední blízkosti vlků a dozvědět se o jejich životě víc.


Informace o knize Vlk – pes – člověk:
Autor:Kurt Kotrschal •Překlad: Lenka Pučalíková •Počet stran:256 + 24 barevná příloha
Originální název:Wolf – Hund – Mensch: Die Geschichte einer jahrtausendealten Beziehung
Formát: 125 × 200 mm•Doporučená cena:369 Kč •Cena v e-shopu nakladatele: 295 Kč
Nakladatelství KAZDA • www.knihykazda.cz• ISBN (EAN): 978-80-7670-030-7• Datum vydání: 6. 10. 2021
Václav Kazda, tel: 702 036 022
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist