Pavel Klimeš "> Kvůli letům vrtulníku bude česká strana Sněžky tři dny uzavřená - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/kvuli-letum-vrtulniku-bude-ceska-strana-snezky-tri-dny-uzavrena
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Klimeš, s.r.o.: Kvůli letům vrtulníku bude česká strana Sněžky tři dny uzavřená

6. září 2022 | Klimeš, s.r.o.
Autor: Pavel Klimeš, tel: 603 218 336
V rámci realizace projektu Správy KRNAP Zpřístupnění Sněžky musíme na poslední úsek chodníku z české strany dopravit vrtulníkem materiál, především kámen. Uložiště kamene je v úseku od dolního východu z lanovky až 5 metrů nad poslední stupeň schodiště. Vaky s kamenem bude vrtulník pokládat i několik metrů od hlavního východu z lanovky. Z důvodu bezpečnosti bude po dobu létání česká strana vrcholu Sněžky uzavřená. Vrtulník s vaky bude nalétávat od Lvího dolu mimo zatáčku Jubilejní cesty do prostoru schodiště mezi Českou poštovnou a stanicí lanovky. Na přístupových místech budou případné návštěvníky usměrňovat a bohužel i omezovat naši zaměstnanci. Omezený bude i průjezd Lvím dolem od Vasovy louky po Velký polom (skládka Na Kose).

Harmonogram prací zcela závisí na počasí, jen pilot může určit, jestli jsou vhodné podmínky. Pro minimalizaci omezení se bude létat ráno od 7 do cca 10.30 hodin (tj. cca 25 letů) a opět od cca 15 hodin do hodiny před setměním. Celkem je nyní připraveno 130 letů, tedy při ideálních podmínkách 3 letové dny.

První termín je podle předpovědi počasí a možností TECH-MONT Helicopter company stanoven na neděli 11.9.2022. Před zahájením létání vás ještě budeme informovat na tento e-mail.

Věřím, že chápete naše důvody a pomůžete nám zajistit hladký průběh přepravy materiálu.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist