https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/kvuli-planovane-oprave-zeleznicniho-mostu-dobra-se-vodakum-presune-odpocinkove-misto
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Správa NP Šumava: Kvůli plánované opravě železničního mostu Dobrá se vodákům přesune odpočinkové místo

30. července 2018 | Správa NP Šumava
Autor: Jan Dvořák, tel: 731 530 509
Od 1. srpna do 19. září letošního roku bude opravován železniční most Dobrá na trase Volary - Černý Kříž. Pod tímto mostem proplouvají vodáci, kteří splouvají úsek Teplé Vltavy od Soumarského mostu do Dobré, ale díky tomu, že na mostu bude osazeno lešení, které bude zaplachtováno a práce na opravách pláště mostu budou probíhat uvnitř této konstrukce, nijak to splouvání neomezí. Oprava si však vyžádala přesun odpočinkového místa.

„Dosavadní odpočinkové místo se nacházelo pod zmiňovaným železničním mostem. Tento prostor však využijí dělníci pro své potřeby. My jsme tedy vytvořili provizorní odpočinkové místo o zhruba 1,5 kilometru dále po proudu, tedy asi 15 minut od toho současného," vysvětluje koordinátor programu Splouvání Teplé Vltavy Vladimír Dvořák.

Nové odpočinkové místo (zde: https://mapy.cz/s/2MwWv) bude dostatečně označeno a každá posádka lodi bude o změně před vyplutím ze Soumarského Mostu informovaná obsluhou Informačního bodu Soumarský Most.

Pod mostem bude zachován dostatečný průjezdný profil přes celou šířku řeky a výšku 1,8 m při hladině 50 cm pod mostem.

O splouvání Vltavy je letos opět velký zájem. Od 1. května sjelo úsek Soumarský most - Dobrá 2045 lodí. V porovnání se stejným obdobím loni je to o 277 lodí více. Letošní sezónu byl vyhlášen zákaz splouvání zatím jediný den - 13. června a to kvůli velmi vysoké hladině vody (191 cm), která dosáhla 1. povodňového stupně.
Jan Dvořák, tel: 731 530 509 tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Setkání s přírodou

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist