https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/labska-stezka-je-nejlepsim-turistickym-produktem-roku-2016-oceneni-ziskala-v-ramci-velke-ceny-cestovniho-ruchu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Královéhradecký kraj: Labská stezka je nejlepším turistickým produktem roku 2016. Ocenění získala v rámci Velké ceny cestovního ruchu

30. ledna 2017 | Královéhradecký kraj
Prestižní ocenění Velká cena cestovního ruchu získala v kategorii „Nejlepší turistický produkt“ Labská stezka. Z desítek kandidátů jí bylo uděleno třetí místo. Ocenění patří síti partnerů z řad krajů, měst a destinačních organizací u nás i v Německu a potvrzuje zvyšující se zájem o dálkovou cykloturistiku ve střední Evropě. Vyhlášení se konalo v rámci veletrhu GO/Regiontour 2017 na brněnském výstavišti. Cenu převzal za koordinující Nadaci Partnerství Juraj Flamik, odborník v oblasti cykloturistiky a vinařské turistiky.

Labská stezka je fenomenální evropskou dálkovou cyklotrasou, která vede od pramene Labe v Krkonoších až k Severnímu moři u německého Cuxhavenu v délce téměř 1 300 kilometrů. Patří bezesporu k nejkrásnějším a nejoblíbenějším říčním stezkám v Evropě. Stezka prochází různými regiony a spojuje ČR a Německo. Díky dlouholeté spolupráci na marketingu této stezky se daří úspěšně propagovat Labskou stezku jak v ČR, tak i v Německu a na dalších trzích cykloturistiky.

Labská stezka je nejlepším turistickým produktem roku 2016. Ocenění získala v rámci Velké ceny cestovního ruchu

Za ČR Labskou stezku koordinuje a oficiální marketing zastřešuje Nadace Partnerství prostřednictvím servisní společnosti Partnerství, o.p.s. Je tak rovnocenným partnerem třem koordinačním centrům stezky v Německu (sever, střed a jih), se kterými spolupracujeme na rozvoji tohoto cykloturistického produktu. V Německu patří k dlouhodobě nejoblíbenějším dálkovým trasám a její obliba roste i u nás. Výsledky z loňského automatického sčítání pohybu na stezce ukazují, že např. kolem Kuksu v Královehradeckém kraji využilo během prvních 10 měsíců v roce 2016 stezku až 220 tisíc lidí.

Jedinečnost projektu však tkví nejen v mezinárodní spolupráci. „Cena patří také našim místním partnerům, kteří se dlouhodobě podílí na šíření společného projektu. Ať už jsou to Ústecký, Středočeský, Pardubický a Královehradecký kraj nebo města Děčín, Ústí nad Labem, Mělník, Praha, Pardubice, Hradec králové, Dvůr Králové n. L. a Vrchlabí, destinační agentury a také cca 170 ubytovacích a stravovacích služeb s certifikací Cyklisté vítáni na Labské stezce,“ oceňuje Daniel Mourek, koordinátor Labské stezky v České republice.

Společné úsilí je každoročně podpořeno vydáváním Oficiálního cykloprůvodce LABSKÁ STEZKA (ELBERADWEG Handbuch) v německé a české mutaci, který je zdarma k vyzvednutí v informačních centrech podél trasy nebo k objednání přes web Nadace Partnerství. Nová společná webová prezentace, prozatím v německé mutaci, se právě v těchto dnech testuje na www.elberadweg.de. Do začátku cyklosezóny 2017 bude dokončena i česká jazyková verze se známou doménou www.labska-stezka.cz. Nový web odpovídá nejnovějším technologickým trendům a je uživatelsky přívětivý k poptávce cykloturistů především z řad pohodových cyklistů či rodin s dětmi.

Soutěž Velká cena cestovního ruchu zviditelňuje výjimečné počiny a atraktivní novinky v oblasti cestovního ruchu. Tuto soutěž organizuje společnost C.O.T. media, jež je vydavatelem odborného časopisu o cestovním ruchu, ve spolupráci s Veletrhy Brno, od roku 2009 je vyhlášení výsledků soutěže součástí doprovodného programu veletrhů GO a REGIONTOUR v Brně. Ocenění se předává v kategoriích Nejlepší jednotná kampaň, Nejlepší turistický portál, Nejlepší turistický produkt, Nejlepší cestovní kancelář, Nejlepší lázeňský a wellness balíček a Nejlepší golfový balíček.

Královéhradecký kraj vede nadregionální strategii v oblasti cyklo, in-line a bike produktů, díky kterým cíleně a dlouhodobě podporuje právě dálkové stezky, jakou je například i Labská stezka. V loňském roce kraj na tento rozvoj uvolnil 15 milionů korun v rámci grantu Podpora a rozvoj budování dálkových a na ně navazujících cyklotras.
tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaSetkání s přírodou

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist