https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/laguny-ostramo-ostravsti-zeleni-zverejnili-kompletni-smlouvy-a-ceny
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Strana zelených: Laguny Ostramo: Ostravští zelení zveřejnili kompletní smlouvy a ceny

29. února 2016 | Strana zelených
Část z ostravských kalů skončila na skládce nedaleko polských Katowic. Polsko se kvůli tomu dokonce obrátilo na Evropskou komisi, která situaci nyní řeší. Likvidace odpadů po chemičce Ostramo přitom měla být hotova už před několika lety. Kromě Katowic je skládkou nebezpečných odpadů ohrožen i Vratimov. I tam skončila část kalů z ostravských lagun na nepovolené skládce dokonce v zátopové oblasti. Díky Straně zelených už bude celou situaci řešit také Policie České republiky.

„Podal jsem před dvěma týdny trestní oznámení. Policie musí prokázat, komu kaly patří a kdo je za jejich likvidaci odpovědný,“ prohlásil ve čtvrtek předseda ostravské Strany zelených Jiří Klega.

Před rokem, v únoru 2015, podepsal Státní podnik Diamo smlouvu se společností Geosan group, AVE CZ odpadové hospodářství, A.S.A a dalšími firmami smlouvu o realizaci nápravných opatření, která měla vést k odstranění staré ekologické zátěže skládky odpadů státního podniku Diamo, tj. lagun Ostramo v Ostravě – Mariánských horách (konkrétně laguny R1, R2 a R3).

Celková cena za sanace byla vyčíslena na 871.556.000 Kč bez DPH. Cena za vytěžení a odstranění nadbilančních kalů za areálu lagun vč. dopravy a případného dočasného uložení na mezideponii činí kolem 4000 Kč bez DPH za každou tunu.

Zelení přinášejí kompletní smlouvy mezi Státním podnikem Diamo, odštěpným závodem Odra z Ostravy-Vítkovic a firmami, které mají zajistit ekologickou likvidaci kalů z roku 2015.

Přečtěte si více informací o Lagunách Ostramo na http://ostrava.zeleni.cz/?s=lagun
tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist