Emil Sedlařík "> Leo Express obnovuje od června další autobusovou linku na Ukrajinu z Ostravy přes Krakov do Lvova. Navazuje na vlaky Praha–Ostrava - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/leo-express-obnovuje-od-cervna-dalsi-autobusovou-linku-na-ukrajinu-z-ostravy-pres-krakov-do-lvova.navazuje-na-vlaky-praha
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Leo Express: Leo Express obnovuje od června další autobusovou linku na Ukrajinu z Ostravy přes Krakov do Lvova. Navazuje na vlaky Praha–Ostrava

8. dubna 2024 | Leo Express
Autor: Emil Sedlařík, tel: 773 740 512
Od prvního června vypraví Leo Express denně přímé noční autobusové spojení na Ukrajinu a rozšíří tak své dosavadní návazné autobusové spojení z Košic. Autobusy z Ostravy, které budou navazovat na vlakové spoje mezi Prahou a Ostravou, pojedou do ukrajinského Lvova a zpět přes Polsko, kde zastaví v Katovicích a Krakově. Leo Express má na této trase zkušenosti i díky tomu, že autobusovou linku do Lvova již provozoval. V autobusech je samozřejmostí připojení k WiFi zdarma, klimatizace, stoleček, zásuvka a USB u každého sedadla a také voda zdarma. Ceny jízdného začínají na 209 korunách. Jízdenky jsou již v prodeji na www.le.cz.

“Na Ukrajinu jezdíme od roku 2015 s malou přestávkou způsobenou uzavírkou hranic během koronavirové pandemie. Na současné návazné autobusové lince z Košic do Mukačeva vidíme velký zájem, především v létě jsou spoje standardně vyprodané a nasazujeme zde posilové spoje. Proto jsme se rozhodli obnovit naši linku do Lvova přes Polsko, kterou jsme historicky provozovali a která byla u zákazníků velmi oblíbená. Cena jízdného na staro-novém spoji bude začínat na 209 korunách,” říká Emil Sedlařík, tiskový mluvčí Leo Express.

Klimatizovaný autobus s WiFi vyjede denně z Ostravy v 18:45. Naváže tak na vlak z Prahy s příjezdem v 18:24, je zde tedy dostatečný prostor pro přestup. Autobus následně projede polskými Katovicemi a Krakovem a do Lvova dorazí v 5:30.

Spoj z Lvova vyjede ve 21:30, opět bude zastavovat v Krakově a Katovicích a do Ostravy dorazí v 11:50. Naváže na něj vlakový spoj směr Olomouc, Pardubice a Praha s odjezdem z Ostravy ve 12:14.


Pohodlí v autobuse a vlaku zaručeno

V autobusech si cestující užijí pohodlí, na které jsou při cestování s Leo Express zvyklí. Samozřejmostí je WiFi a klimatizace, stoleček, zásuvka a USB u každého sedadla a také voda zdarma. Na palubě je k dispozici samoobslužný kávovar na kapsle a konvice s horkou vodou pro přípravu čaje. Zdarma je k dispozici magazín Leo Express a k zakoupení je spaní sada.

Autobus má kapacitu celkem 49 cestujících, z toho 8 ve třídě Business s s premiovou opěrkou hlavy, dekou a občerstvením zdarma. Vypraveny budou černé autobusy s polepem Leo Express a zajištěn je i případný náhradní autobus.

Autobusy navazují na vlakové spoje Leo Express, u kterých je dostatečné množství času na pohodlný přestup. Ve vlacích je také samozřejmostí WiFi, klimatizace nebo donáška občerstvení až na místo.
Emil Sedlařík, tel: 773 740 512
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist