https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/lesnicky-park-podkomorske-lesy-se-stal-clenem-modeloveho-lesa-cr
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Lesy ČR: Lesnický park Podkomorské lesy se stal členem Modelového lesa ČR

3. srpna 2018 | Lesy ČR
Autor: Eva Jouklová, tel: 725 257 900
Lesnický park Podkomorské lesy v Brně spravovaný podnikem Lesy České republiky se v červenci připojil do sítě modelových lesů v zemi. Ty jsou vyhlášené vzorovým hospodařením i využitím krajiny s ohledem na potřeby i zájmy všech. Na podzim otevřou státní lesníci v Podkomorských lesích nordic walking areál.

Spolu s Biosférickou rezervací Dolní Morava a lesnickými parky Křivoklátsko, Bezděz a Školním lesním podnikem Masarykův les nyní patří Podkomorské lesy do prestižní mezinárodní sítě lesů spojených asociací z kanadské Ottawy. Ta sdružuje partnery z více než 60 míst světa. „Členství si opravdu ceníme. Je pro nás závazkem k tomu, abychom pokračovali ve vzorovém hospodaření a managementu v krajině,“ uvedl Dalibor Šafařík, krajský ředitel podniku Lesy ČR v Brně.

Lesnický park Podkomorské lesy je v bezprostřední blízkosti oblíbené Brněnské přehrady protkán sítí turistických cest. V rozsáhlých lesích nalezneme přírodní i historické památky. Právě díky zachovalým lesům, příhodné poloze i citlivému lesnickému hospodaření byly Podkomorské lesy vyhlášeny loni v říjnu lesnickým parkem. „V rovnováze je přístup environmentální, sociální i ekonomický. Hospodaříme bez radikálních zvratů a s ohledem na potřeby místních obyvatel. Nezbytná je taky vyvážená spolupráce všech subjektů, které mají s parkem co do činění. Memoranda o spolupráci jsme podepsali například se Statutárním městem Brnem nebo Jihomoravským krajem,“ dodal Šafařík.

Koncem letošního října podnik Lesy České republiky otevře v tamějších lesích nad oblastí Rakovec areál pro nordic walking s několika okruhy a různě náročnými trasami. „Co nejvíce využijeme stávající stezky, abychom nezasahovali do porostů. Zřídíme lesní tělocvičnu, umístíme k cestám informační tabule a necháme na vyhlídce postavit malou rozhlednu,“ popsal plánovaný areál Šafařík.
Eva Jouklová, tel: 725 257 900 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist