https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/lesy-cr-secou-kvuli-chranenym-rostlinam-horske-louky-na-jesenicku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Lesy ČR: Lesy ČR sečou kvůli chráněným rostlinám horské louky na Jesenicku

8. srpna 2019 | Lesy ČR
Autor: Eva Jouklová, tel: 725 257 900
Kosou a křovinořezem dokončují tento týden kosení poslední ze čtyř horských chráněných luk na Jesenicku v Olomouckém kraji sekáči najatí Lesy České republiky. Lesníci tak vytváří vzácným rostlinám, jako je mečík střechovitý, prha arnika nebo prstnatec bezový dobré přírodní podmínky k životu.

Celkem na 1,45 hektarech se sekají louky v katastrálním území Česká Ves a Studený Zejf. Práci organizují Lesy ČR, které pozemky spravují. „Pro vzácné rostliny je právě v těchto končinách pravidelné sečení podmínkou udržení populace,“ vysvětlil lesní správce z Jeseníku Filip Beneš. Tak zvanou Mlynářskou louku tento týden kosí spolek Woodcraft Jeseníky vedený Ladislavem Šuškou, učitelem a místním přírodovědným nadšencem. Projekt financuje Ministerstvo životního prostředí prostřednictvím Agentury ochrany přírody a krajiny ČR. Letošní náklady činí 39 tisíc korun.


Kontakt:
Ladislav Šuška – Woodcraft Jeseníky; tel. 605 012 305; suska@seznam.cz
Eva Jouklová, tel: 725 257 900
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist