https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/letni-sezonni-vlak-eurocity-spoji-prahu-a-berlin
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

České dráhy: Letní sezónní vlak EuroCity spojí Prahu a Berlín

20. března 2024 | České dráhy
České dráhy a DB Fernverkehr nabídnou od noci 10./11. června do 14./15. září 2024 každodenní dodatečné spojení vlaky EuroCity ve večerních a nočních hodinách. Dopravci chtějí nabídnout cestujícím možnost užít si více obě města, strávit v nich co nejvíce času a uspořit náklady za hotel. Zároveň nové spojení pomůže odlehčit současné silně využívané spoje.

Dodatečný EuroCity Berliner odjede z Prahy hl.n. ve 20:28 hod. a pojede přes Drážďany hl.n. (22:50/22:54 hod.) do Berlína hl.n. (1:12 hod.). Vznikne tak pozdně večerní spojení z Prahy, Česko-saského Švýcarska a Drážďan do spolkové metropole. V opačném směru pojede posilový vlak EuroCity v noci s odjezdem v 0:36 hod. z Berlína hl.n., se zastávkou v Drážďanech hl.n. (2:53/3:01 hod.) a s příjezdem do Prahy hl.n. v 5:24 hod.

Nové vlaky zastaví ve stanicích Praha-Holešovice, Ústí nad Labem hl.n., Děčín hl.n., Bad Schandau, Drážďany hl.n. a Drážďany-Neustadt a Berlín-Südkreuz. Vlaky budou zajištěny klasickými soupravami vlaků EuroCity Berliner včetně restauračního vozu.

Nabídka nového spojení je již k dispozici v elektronickém jízdním řádu a v prodejních kanálech, např. v e-shopu Českých drah na www.cd.cz.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist