https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/liberalne-ekologicka-strana-podpori-v-kralovehradeckem-kraji-top-09
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Liberálně ekologická strana: Liberálně ekologická strana podpoří v Královéhradeckém kraji TOP 09

27. května 2016 | Liberálně ekologická strana
Autor: Jan Balcar, tel: 777 851 871
Představitelé Liberálně ekologické strany po měsících vnitřní diskuze a pečlivé analýzy programu zahájili v prosinci jednání o podpoře TOP 09 ve volbách do Krajského zastupitelstva 2016.

„My, občané České republiky, se nacházíme ve složitém období. Politici v čele s prezidentem si s námi nezodpovědně hrají a uvádí nás v nejistotu a v podezření, zda to, co se kolem nás děje, je ještě demokracie. Bohužel k této atmosféře strachu přispívají i další vrcholní politici, kteří se chovají vůči nám nezodpovědně. Proto chce Liberálně ekologická strana v Královéhradeckém kraji podpořit v tuto chvíli jedinou parlamentní středopravicovou proevropskou stranu TOP 09, se kterou jsme se shodli na prioritách v programu a na navržených kandidátech“ řekl Jan Balcar, člen Předsednictva LES a volební lídr LES v Královéhradeckém kraji.

„Na kandidátce a zejména v řadách našich členů, příznivců a sympatizantů je velká skupina lidí, kteří mají zkušenosti s řízením obcí, zastupitelstev a vůbec z celé komunální politiky, dále se středním podnikáním a regionálním školstvím. Mezi klíčové priority, jako je přenesení potřeb obcí, regionálního školství a témat z oblasti životního prostředí, patří na půdu Krajského úřadu i otázka břidličných plynů, sledování aktivit těžařských firem v kraji a na příhraničním území Polska, hromadná doprava v kraji a prevence proti suchu. Zásadním heslem je - Kraj musí být obcím a městům partnerem,“ uvedl Petr Hrubý, starosta obce Vítězná a předseda dobrovolného svazku obcí Společenství obcí Podkrkonoší.

Na kandidátce TOP 09 s podporou starostů, Liberálně ekologické strany a nezávislých najdete následující zástupce Liberálně ekologické strany:
Mgr. Jan Balcar, Ph.D. - ředitel MAS Království – Jestřebí hory, o.p.s. - Libňatov
Petr Hrubý - starosta obce Vítězná - Vítězná
JUDr. Ing. Jaroslav Švamberk - živnostník - provoz pekárny a samoobsluhy potravin Švamberk - Hořice
Josef Matyáš - živnostník - aplikace nových technologií obnovitelných zdrojů energie Bohemia Solar - Náchod
Ing. Tomáš Mečíř - živnostník - projektový management, tvorba koncepčních strategií měst a obcí DRAG, s.r.o. - Trutnov
Petr Hron - svářeč TONAVA, a.s., vicemistr světa, několikanásobný mistr ČR a držitel národních rekordů v benchpressu - Úpice
Jan Balcar, tel: 777 851 871 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist