https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/liberecka-zoo-v-sobotu-oslavi-svetovy-den-zvirat
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

ZOO Liberec: Liberecká zoo v sobotu oslaví Světový den zvířat

29. září 2016 | ZOO Liberec
Autor: Barbara Tesařová, tel: 778 717 788
Mezinárodní oslavy Světového dne zvířat připadají na 4. října – den, kdy zemřel mnich Sv. František z Assisi. Ten byl známý jako patron a přítel všech zvířecích bytostí a proslul svou pomocí a péčí o opuštěná a nemocná zvířata. V ZOO Liberec si tento svátek připomeneme již tuto sobotu 1. října od 10:00 – 15:00.

Na sobotní den je pro návštěvníky připraveno několik tvůrčích, vzdělávacích a sportovních stanovišť po areálu celé zoo. Děti a rodiče budou moci například nahlédnout do zákulisí naší zoo, do tzv. badatelny, kde se dozví více informací o méně populárních tvorech z říše hmyzu a plazů. Pod dohledem zkušeného zoologa budou mít příležitost pohladit si třeba hada či švába.

Novinkou této již tradiční akce bude stanoviště s ruční výrobou papíru z trusu našich býložravců. Každý, kdo si zakoupí svůj ručně vyrobený papír z trusu slona, velblouda, osla či zebry, zároveň přispěje na revitalizaci našeho sloního pavilonu. Pro zájemce bude dále připraveno malování na obličej či kvízová stezka s drobnou odměnou pro šikovné luštitele.

Celému programu budou v 14:30 korunovat křtiny dvou mláďat pandy červené narozených v červnu letošního roku. Atraktivními kmotry, kteří prvně zveřejní jejich jména, se stanou herci libereckého divadla F. X. Šaldy, Jakub Albrecht a Markéta Tallerová.

V tento den současně proběhne i Den sponzorů a partnerů ZOO Liberec. Na akci se jich chystá mnoho desítek – od drobných dárců až po zástupce velkých firem, které naší zoologickou zahradu podporují. Jejich program zahrnuje například i setkání s ředitelem či společné fotografování. „Tímto dnem jim chceme vyjádřit, jak moc si jejich pomoci ceníme a třeba i motivovat další zájemce o partnerství se zoo, která již za tři roky oslaví sto let své existence“, dodává k akci ředitel, David Nejedlo.
Barbara Tesařová, tel: 778 717 788 tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist