https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/liberecka-zoo-v-sobotu-oslavi-svetovy-den-zvirat-2
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

ZOO Liberec: Liberecká zoo v sobotu oslaví Světový den zvířat

5. října 2017 | ZOO Liberec
Autor: Barbara Tesařová, tel: 778 717 788
Mezinárodní oslavy Světového dne zvířat připadají na 4. října – den, kdy zemřel mnich Sv. František z Assisi. Byl známým patronem a přítelem všech zvířecích bytostí a proslul svou pomocí a péčí o opuštěná a nemocná zvířata. V Zoo Liberec si tento svátek připomeneme již tuto sobotu 7. října v čase 10:00 – 16:00.

Na sobotní den je pro návštěvníky připraveno několik tvůrčích, zábavných, vzdělávacích a sportovních stanovišť po areálu celé zoo. Děti a rodiče budou moci například nahlédnout do zákulisí naší zoo, do tzv. badatelny, kde se dozví více informací o méně populárních tvorech z říše hmyzu a plazů. V 11.00 a v 11.30 bude pro zájemce výjimečně otevřena zvířecí kuchyně.

Součástí programu budou i oblíbené sokolnické ukázky na louce za hlavním vstupem, a to v 10.00, 12.00, 14:00 a 16.00.

Pro Zoo Liberec se to jedna z větších akcí na konci sezóny, na jejímž programu se podílí i samotní ošetřovatelé, SEV DIVIZNA, ARCHA a naši dobrovolníci.

Tento den je pro zoologickou zahradu vhodnou příležitostí poděkovat našim sponzorům a partnerům za celoroční spolupráci. Na akci se jich chystá více než stovka – od drobných dárců až po zástupce velkých firem, které nejstarší zoo v Čechách podporují. „Tímto dnem chceme vyjádřit, jak moc si jejich pomoci ceníme. Bez podpory partnerů by se nám nedařilo realizovat řadu projektů pro zkvalitnění chovu zvířat nebo návštěvnického komfortu, “ dodává k akci ředitel, David Nejedlo.
Barbara Tesařová, tel: 778 717 788 tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist