https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/liberecke-kapely-pomohou-libereckym-slonum
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

ZOO Liberec: Liberecké kapely pomohou libereckým slonům

19. února 2016 | ZOO Liberec
Autor: Jan Kubánek, tel: 724 318 016
Již příští pátek 26. února se na Malém sále Lidových sadů v Liberci rozezní aparatury, nástroje a hlasy třech známých libereckých kapel. Nebude se jednat o běžný trojkoncert, ale benefiční akci, která chce výtěžkem pomoci liberecké zoologické zahradě, přesněji řečeno – podpořit stavební revitalizaci starého a dnes již chovatelsky nevyhovujícího pavilonu slonů.

Ve prospěch budoucnosti chobotnatců v nejstarší české zoo zahrají kapely Akcent, Cover Power a v neposlední řadě populární Těla.

Akci pořádají promotéři libereckého Beach Clubu z Timebreak.cz, ve spolupráci se ZOO Liberec. Myšlenka na dobročinný koncert se zrodila, když se doslechli o veřejné sbírce, kterou zoologická zahrada kvůli opravě slonince před léty vyhlásila. Na její konto se však od firem a drobných dárců sešlo dosud jen asi 5% z celkově nutné šestimilionové částky. Jak uvedl Petr Kořínek, zástupce Beach Clubu: „Přišlo nám správné propojit liberecké kapely, libereckou veřejnost a naší zoo, kterou máme rádi celý život s ní vyrůstáme.“ Pořadatele i zoo těší zájem vytížené a známé kapely Těla vystoupit na tomto koncertě. Její kytarista David Kučera k tomu poznamenává: „Všichni v kapele máme rádi zvířata, navíc Těla se už před lety stala v zoo kmotrem mláděte velblouda. Pokud se podaří pomoci aspoň malým dílem, budeme mít radost“.

Bez stavební revitalizace a rekonstrukce pavilonu, která by umožnila chovat slony i bez kontaktu s ošetřovateli je držení těchto zvířat v zoo pod Ještědem do dalších let ohroženo. A to by byla škoda, sloni jsou součástí liberecké zahrady už více jak půl století.

Akce s názvem Koncert pro slony odstartuje ve 20 hodin a skončí před půlnocí. Vstupné se bude vybírat ve výši 150 Kč.
Jan Kubánek, tel: 724 318 016 tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist