https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/liberecky-kraj-od-zari-posili-autobusove-spojeni-jablonce-s-prahou
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

KORID LK: Liberecký kraj od září posílí autobusové spojení Jablonce s Prahou

30. srpna 2023 | KORID LK
V neděli 3. září vejdou v platnost změny jízdních řádů autobusových linek. Největší změnou je posílení autobusové linky 900 mezi Jabloncem a Prahou o dva páry spojů v pracovní dny a jeden pár v neděli.

„Liberecký kraj dlouhodobě podporuje také fungování mezikrajských linek a nejinak je tomu v případě relace Jablonec – Praha. Posílením provozu reagujeme na rostoucí zájem o tuto linku,“ uvedl Jan Sviták, statutární náměstek hejtmana pověřený řízením resortu dopravy.

Nové spoje budou z Jablonce odjíždět v pracovní dny v 6:50 a v 9:20 a v neděli v 15:50 (spoj pojede již z Tanvaldu). Z Prahy budou zavedeny spoje v pracovní dny v 7:30 a v 17:00 a v neděli v 17:00 (veden až do Tanvaldu).

Linka 900 vznikla sloučením regionálních linek mezi Jabloncem, Tanvaldem, Harrachovem a Rokytnicí nad Jizerou a expresní linky Jablonec – Praha, jejíž provoz byl výrazně omezen po pandemii COVID-19. „Liberecký kraj tak rychlé spojení Jablonce s Prahou de facto zachránil,“ dodal Sviták.

„Mezi Jabloncem nad Nisou a Prahou je linka i nadále v provozu jako expresní. Bonusem propojení je přímé spojení Jablonecka s horskými středisky, ale také rychlejší spojení z hor do Prahy,“ upřesnil Otto Pospíšil, jednatel společnosti KORID LK. Zhruba každé dvě hodiny jede spoj Rokytnice – Praha a linka je posílena o vložené spoje Jablonec – Praha tak, aby spojení druhého největšího města v kraji s Prahou bylo zajištěno každou hodinu. „Z pohledu efektivity se nám toto propojení velmi osvědčilo, ale pochopitelně musíme reagovat na zájem cestujících a obsazenost. Nyní linku posilujeme o nové spoje. S dopravcem BusLine již jednáme o pořízení dalších velkokapacitních 15 m vozidel na linky do Prahy,“ uzavřel Pospíšil.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist