https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/liberecky-kraj-opet-vyhlasuje-soutez-o-nejlepsi-regionalni-potraviny
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Liberecký kraj: Liberecký kraj opět vyhlašuje soutěž o nejlepší regionální potraviny

5. května 2017 | Liberecký kraj
Autor: Markéta Dědková, tel: 485 226 324, 739 541 624
Do 31. května mají místní farmáři a potravináři možnost přihlásit své produkty do soutěže „Výrobek Libereckého kraje z odvětví potravinářství – zemědělství roku 2017“. Mohou se tak ucházet o titul Výrobek roku Libereckého kraje v rámci devíti kategorií – masné, mléčné, pekařské a cukrářské výrobky, alkoholické i nealkoholické nápoje, ovoce a zelenina a ostatní. Novinkou z minulého roku je kategorie biopotraviny, která reaguje na stále sílící požadavky na kvalitu potravin a zároveň ohleduplnost k životnímu prostředí při jejich produkci.

„Cílem této oblíbené soutěže je podpora lokálních zemědělských a potravinářských producentů
a zároveň obyvatele Libereckého kraje upozorňuje na kvalitní potraviny z místních zdrojů,“ říká Jiří Löffelmann, člen rady kraje, jehož rezort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova celou soutěž připravuje.

Nejlépe hodnocené potraviny v jednotlivých kategoriích získají možnost používat titul Výrobek roku a logo Libereckého kraje. Kromě křišťálových pamětních plaket čekají na výherce i finanční odměny v celkové výši 300.000 Kč.

Ocenění „Výrobek Libereckého kraje 2017“ předá výhercům hejtman Libereckého kraje Martin Půta v rámci krajských dožínkových slavností, které se letos uskuteční 16. 9. 2017 na Sychrově.

Soutěž má své vlastní internetové stránky www.vyrobek-roku-lk.cz. Ty jsou určeny jak pro zájemce z řad soutěžících zemědělců a místní producentů potravin, tak i pro širokou veřejnost. Lidé zde mohou nalézt seznam oceněných výrobků od roku 2004 a pak ochutnat to nejlepší co nám Liberecký kraj může nabídnout.
Markéta Dědková, tel: 485 226 324, 739 541 624 tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž příroděPražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist