https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/liberecky-kraj-zajistil-posileni-oblibenych-turistickych-vlaku-z-liberce-a-turnova-na-maloskalsko-v-ceskem-raji
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Liberecký kraj a KORID LK: Liberecký kraj zajistil posílení oblíbených turistických vlaků z Liberce a Turnova na Maloskalsko v Českém ráji

8. července 2020 | Liberecký kraj a KORID LK
Autor: Filip Trdla, tel: 485 226 307, 770 134 419
Vše nasvědčuje tomu, že letošní letní prázdniny budou ve znamení tuzemských dovolených a výletů po českých památkách. Kromě plánovaných sezónních vlaků linek L24 Liberec – Doksy, L35 Liberec – Jičín a letošní novinky přímých osobních vlaků z Rovenska pod Troskami do Malé Skály se mimořádně posílilo víkendové spojení linky L3 z Liberce přes Český ráj do Staré Paky.

„Již od června sledujeme zvýšený zájem o nabídku turistických spojů po našem kraji. Počínaje letními prázdninami jsme tradičně zavedli další sezónní linky a spoje, ale ukazuje se, že zájem výletníků musíme pokrýt i mimořádnými posilami,“ informuje Jan Sviták, náměstek hejtmana Libereckého kraje.

„Vlak dopravce ARRIVA s odjezdem z Liberce v 8:30 jede ve spojení dvou motorových jednotek Desiro,“ vysvětluje Otto Pospíšil, zástupce ředitele organizátora dopravy KORID LK a dodává: „Tím došlo ke zdvojnásobení kapacity pro cestující i jízdní kola, která jsou na lince také často přepravována.“ Odpoledne se posilová jednotka vrací zpět do Liberce a zvyšuje tím opět kapacitu nabídnutého spojení. Mimo to je také posílena vlaková četa a prodej jízdních dokladů zajišťují dva průvodčí nejen na posíleném vlaku, ale v průběhu dne na dalších vlacích v nejvytíženějším úseku v okolí Dolánek. Po dosavadních zkušenostech navíc dojde k úpravě odbavovacího zařízení, kdy bude možné vydávat takzvané multijízdenky pro více osob najednou.

„Těší nás, že dopravce ARRIVA vlaky dokázal rychle reagovat. Cestujícím tím dal signál, že veřejná doprava je pro volnočasové aktivity atraktivní službou,“ konstatuje Jan Sviták. Operativní posílení vlaků umožňují Libereckému kraji nově koncipované smlouvy s dopravci, které platí od prosince. Mimořádné posily nejsou však jen na vlacích. Například u oblíbeného autobusu 650 na přepravu jízdních kol na Smědavu jezdí zpravidla každé ráno dvě vozidla najednou.
Filip Trdla, tel: 485 226 307, 770 134 419
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist