https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/lidove-sady-zvou-na-sobotni-velikonocni-dilny-vyrabet-se-budou-i-enrichmentove-darky-pro-zvirata-v-zoo
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

ZOO Liberec: Lidové sady zvou na sobotní Velikonoční dílny. Vyrábět se budou i enrichmentové dárky pro zvířata v zoo

9. března 2016 | ZOO Liberec
Autor: Jan Kubánek, tel: 724 318 016
V sobotu 12. 3. od 9.00 do 16.00 hodin budou v prostorách sálu Lidových sadů v Liberci probíhat Velikonoční dílny pro děti i dospělé. Bude možné si na nich vytvořit výzdobu nejen pro vlastní domov, ale třeba i nějakou pro ZOO Liberec. Malí i velcí návštěvníci se navíc budou moci podílet na výrobě tzv. enrichmentových pomůcek. Již několik let je pro zvířecí obyvatele zahrady vyrábějí dobrovolníci, kteří chodí do zoo bez nároku na odměnu pomáhat. Enrichmentové pomůcky a hračky umístěné do expozic zpestřují zvířatům jejich všední dny. Vyrábět se budou velká papírová vejce, do kterých budou schovány pamlsky např. pro slony, šelmy, surikaty či opice.

O velikonočním víkendu pak budou před zraky návštěvníků vyrobené předměty umístěné do expozic a bude možné sledovat, jak si s velikonoční nadílkou zvířata poradí.

Doprovodný program Velikonočních dílen bude převážně hudební – v Experimentálním studiu vystoupí sbor z MŠ Jeřmanická, dále Červík Pepík ze ZUŠ Jabloňová, Plamínek – přípravné oddělení Severáčku, sbor ze ZŠ Švermova. Akci uzavře pohádka O neposlušných kůzlátkách.

Vstupné činí 50 Kč na osobu starší 1 roku + poplatky u jednotlivých dílen. Děti, které navštíví Velikonoční dílny pak mají s platnou vstupenkou z této akce vstup do ZOO Liberec zdarma, a to v období 12. 3. – 20. 3. 2016.
Jan Kubánek, tel: 724 318 016 tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist