https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/lidrem-kandidatky-spojenci-pro-kralovehradecky-kraj-je-ales-cabicar
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

TOP 09 Královéhradecký kraj: Lídrem kandidátky Spojenci pro Královéhradecký kraj je Aleš Cabicar

Krajskou kandidátku Spojenci pro Královéhradecký kraj povede náměstek hejtmana pro zdravotnictví a předseda krajské TOP 09 Aleš Cabicar. Koaliční Spojence pro Královéhradecký kraj tvoří TOP 09, Hradecký demokratický klub a Liberálně ekologická strana. Hlavními prioritami programu jsou zdravotnictví, školství a enviromentální problematika.

„Náš kraj patří populačně mezi nejstarší kraje v naší republice. Z toho implicitně vyplývá, že v dalším období bychom rádi akcentovali navazující kroky v modernizaci našeho zdravotnictví včetně personální stabilizace, což je trend, který jsme, a myslíme si že úspěšně, prosazovali v předchozím období. Rovněž za velmi důležité považujeme návaznost na sociální oblast. Tam rovněž chceme zaměřit naše úsilí. Naši lidé v produktivním věku se totiž budou moci naplno věnovat své práci pouze za předpokladu, že budou mít jistotu kvalitního sociálně-zdravotního zázemí pro své rodiče," uvedl lídr kandidátky a náměstek hejtmana pro zdravotnictví za TOP 09 Aleš Cabicar.

Dvojkou kandidátky je prorektorka Univerzity Hradec Králové a předsedkyně Hradeckého demokratického klubu Pavlína Springerová.

„Těší mne, že jsme s ostatními koaličními partnery postavili opravdu silnou kandidátku lokálně a profesně prověřených a úspěšných osobností. Díky tomu Spojenci nabízí voličům vyladěný mix zkušeností, schopností a pracovního odhodlání. A to je takřka ideální volební menu pro krajské voliče,“ komentovala prorektorka Univerzity Hradec Králové a předsedkyně HDK Pavlína Springerová.

Mezi prvními pěti kandidáty, které Spojenci pro Královéhradecký kraj nabízí voličům je také starosta města Týniště nad Orlicí Libor Koldinský, starosta města Červený Kostelec Rostislav Petrák a ředitel Místní akční skupiny Království - Jestřebí hory, o. p. s. a místopředseda Liberálně ekologické strany Jan Balcar.

„Spojenci pro Královéhradecký kraj se shodují na klíčových tématech, které chtějí společně řešit. Jednou z našich hlavních priorit je kvalita života občanů a životní prostředí, ve kterém žijeme. Dlouhodobým ožehavým tématem je nedostatek vody, a především její udržení v krajině. Pro řešení této špatné situace chceme zapojit odbornou i laickou veřejnost. Nedostatek vody ohrožuje každého z nás,“ dodal místopředseda LES Jan Balcar.

Volby do krajských zastupitelstev a Senátu se budou konat 2. a 3. října 2020.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist