Lucie Macháčková "> Likvidace autovraků ušetří majitelům tisíce - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/likvidace-autovraku-usetri-majitelum-tisice
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Město Kopřivnice: Likvidace autovraků ušetří majitelům tisíce

24. dubna 2024 | Město Kopřivnice
Autor: Lucie Macháčková, tel: 556 879 439, 733 145 668
Město Kopřivnice opět nabízí občanům možnost bezplatné likvidace autovraků. Díky ní se lidé mohou ekologicky zbavit svých nepojízdných vozidel a navíc ušetřit tisíce korun. Tradiční jarní akce bude probíhat v sobotu 27. dubna od 8 do 12 hodin na autovrakovišti v Ženklavě.

Bezplatná likvidace autovraků se v Kopřivnici koná zpravidla dvakrát ročně a je určena těm, kdo se chtějí zbavit nepojízdných vraků či nevyužívaných automobilů s propadlou technickou kontrolou. Ušetřit tak mohou za odtah, stání na vyhrazeném parkovišti a další kroky, které hrozí ze strany města po předchozí výzvě k odstranění autovraku.

„V loňském roce jsme vyzvali k nápravě majitele 28 vozidel, která déle než půl roku neměla platnou technickou kontrolu, byla dlouhodobě odstavena a blokovala místa na parkovištích nebo silnicích. 24 z nich na výzvu reagovalo a auta buď uvedli do provozuschopného stavu, nebo je z komunikace sami odstranili. Pokud však provozovatelé vozidel nereagují, může být auto odtaženo na odstavné parkoviště, kde stojí další tři měsíce. Pokud si ho ani tam majitel nevyzvedne, můžeme za město požádat Silniční správní úřad o povolení dražby a v té se vůz buď prodá, nebo je následně ekologicky zlikvidován,“ popsala Pavlína Tobiášová z odboru majetku města. Náklady za odtah, parkování, znalecký posudek a dražbu se mohou vyšplhat i přes 30 tisíc korun. V první fázi je hradí město, ale následně peníze vymáhá po provozovateli - neřešit stav vozidel se tedy majitelům skutečně nevyplatí.

„Zájemci o bezplatnou likvidaci mohou nahlásit vůz, který chtějí zlikvidovat, až do soboty 27. dubna na telefonním čísle 602 550 002. Nepojízdná vozidla budou na autovrakoviště odtažena, ale musejí být zabezpečena na zpevněné ploše s koly, aby s nimi bylo možné manipulovat. U samotné likvidace je pak nutná přítomnost majitele s občanským průkazem, případně plná moc, doklady od auta a číslo účtu, neboť za každé kompletní vozidlo mohou majitelé získat odměnu až 5 tisíc korun,“ uvedla Lucie Kubalcová z odboru životního prostředí, který likvidaci autovraků zaštiťuje.
Lucie Macháčková, tel: 556 879 439, 733 145 668

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist