https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/liska-jezdi-do-pardubic-skoli-se-dalsi-strojvedouci
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

České dráhy: Liška jezdí do Pardubic, školí se další strojvedoucí

16. dubna 2024 | České dráhy
Školení zaměstnanců na nové vlaky ve východních Čechách pokračuje. Vedle strojvedoucích z Havlíčkova Brodu se nyní školí na nové vlaky RegioFox také strojvedoucí z Pardubic. K tomu stále slouží jednotka 847.007 v barvách PID z depa v Rakovníku. Od pondělí do pátku je plánované nasazení nového vlaku na třech párech spojů mezi Havlíčkovým Brodem a Pardubicemi. O víkendech je nasazení jednotky operativní a nejčastěji se objevuje na trati z Havlíčkova Brodu do Humpolce.

Pardubický kraj a Vysočina jsou jedny z prvních regionů, kde budou jezdit nové vlaky RegioFox pravidelně po jejich schválení výrobcem PESA u Drážního úřadu a po předání do pravidelného provozu. Aby se čas mezi předáním vlaků a nasazením do pravidelného provozu co nejvíce zkrátil, přistoupily České dráhy v předstihu ke školení strojvedoucích a dalších zaměstnanců v Pardubickém kraji a na Vysočině. K tomu využívají jednu z jednotek vyrobených pro Středočeský kraj v barvách PID, která je nasazena ve zkušebním provozu.

Jednotky pro Pardubický kraj a Vysočinu jsou již vyrobené a čekají už jen na své schválení a předání Českým drahám. O budoucím komfortu se ale díky zkušebnímu provozu a zácviku personálu mohou přesvědčit občané Pardubického kraje a Vysočiny již nyní.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist