Radek Drahný "> Louku zaplnily děti - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/louku-zaplnily-deti
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Správa KRNAP: Louku zaplnily děti

12. září 2023 | Správa KRNAP
Autor: Radek Drahný, tel: 737 209 900
Vrchlabskou klášterní zahradu včera a dnes dopoledne zaplnily děti z mateřských škol. Správa Krkonošského národního parku na zahájení školního roku uspořádala akci Louka plná dětí. Účast byla tradičně vysoká. Přišlo téměř tři sta dětí a jejich pedagogů.

„Přijely děti ze třinácti mateřských škol ze širokého okolí – z Trutnova, ze Zálesní Lhoty, z Hostinného, z Horní Kalné. Jako samozřejmost berou svou účast všechny mateřské školy z Vrchlabí,“ uvedla Kamila Nývltová, která akci organizovala.

Pracovníci ekologické výchovy pro děti připravili čtyři stanoviště, na kterých se zábavnou formou dozvěděly zajímavosti z přírody. Čekala na ně mravenčí stezka, kde se seznámily s tím, co mravenci jedí a jak spolu komunikují. Vyzkoušely si, jak se zvířata různými způsoby pohybují a proč. Poskládaly si obrázky nebezpečí, která na ně číhají v přírodě, a zahrály si na stonožky.

Akce Louka plná dětí se dlouhodobě těší velkému zájmu pedagogů, se kterými pracovníci pracoviště ekologické výchovy Správy KRNAP spolupracují.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist