https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/lubomir-franc-se-stal-prvnim-socialne-demokratickym-hejtmanem-v-zemi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Královéhradecký kraj: Lubomír Franc se stal prvním sociálně demokratickým hejtmanem v zemi

12. listopadu 2008 | Královéhradecký kraj
Novým hejtmanem Královéhradeckého kraje se dnes stal místostarosta Broumova Lubomír Franc. Prvním mužem kraje jej zvolili na svém dnešním ustavujícím zasedání krajští zastupitelé. Ti také rozhodli o složení krajské rady, kterou tvoří koalice České strany sociálně demokratické, Koalice pro Královéhradecký kraj a Sdružení nezávislých kandidátů-Evropští demokraté.

Za ČSSD usedne v devítičlenné krajské radě šest politiků, doplňují je dva členové Koalice pro Královéhradecký kraj a jeden člen Sdružení nezávislých kandidátů – Evropští demokraté. Prvním náměstkem hejtmana je senátor Vladimír Dryml, který bude řídit krajské zdravotnictví. Funkci druhého náměstka hejtmana bude vykonávat starosta Kopidlna Josef Táborský, do jehož gesce bude patřit ekonomika a zahraniční vztahy. V radě dále usedne Jiří Nosek, který se bude starat o oblast školství a kultury, Josef Ješina bude mít na starosti dopravu a silniční hospodářství, Jan Tippner životní prostředí a zemědělství, Miroslav Uchytil oblast sociální, Vladimír Derner oblast majetkoprávní a Helmut Dohnálek oblast regionálního rozvoje, územního plánování, stavebního řádu a cestovního ruchu.

„Prioritami nové vlády Královéhradeckého kraje jsou vedle odpuštění regulačních poplatků ve všech krajských zdravotnických zařízeních, převod nemocnic na neziskové organizace či zastavení privatizace sociálních zařízení, ústavů a domovů důchodců. Koaliční smlouva také počítá se zavedením rodinných pasů, prosazením zákonodárné iniciativy na zrychlení výstavby dálnice D11 a rychlostní komunikace R35,“ uvedl nově zvolený královéhradecký hejtman.

Personální obsazení nové krajské vlády:
hejtman kraje - Lubomír Franc (ČSSD)
1.náměstek hejtmana - Vladimír Dryml (ČSSD), oblast zdravotnictví
2.náměstek hejtmana - Josef Táborský (ČSSD), oblast ekonomiky a zahraničních vztahů
člen rady - Vladimír Derner (Koalice pro Královéhradecký kraj), oblast majetkoprávní
člen rady - Helmut Dohnálek (SNK – ED), oblast regionálního rozvoje, územního plánování, stavebního řádu a cestovního ruchu
člen rady - Jiří Nosek (ČSSD), oblast školství a kultury
člen rady - Josef Ješina (ČSSD), oblast dopravy a silničního hospodářství
člen rady - Jan Tippner (ČSSD), oblast životního prostředí a zemědělství
člen rady - Miroslav Uchytil (Koalice pro Královéhradecký kraj), oblast sociální

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist