https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/magdalena-davis-a-michal-berg-znovu-spolupredsedy-v-predsednictvu-jsou-take-nove-tvare.na-sjezdu-vystoupil-take-zeleny
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Strana zelených: Magdalena Davis a Michal Berg znovu spolupředsedy, v předsednictvu jsou také nové tváře. Na Sjezdu vystoupil také zelený europoslanec z Rakouska a další hosté

5. března 2024 | Strana zelených
Při volbě spolupředsednické dvojice byla znovuzvolena Magdalena Davis a Michal Berg. Magdalena neměla protikandidátku, proti Michalovi kandidoval Tomáš Mígl. Michal Berg získat 71 hlasů, Tomáš Mígl 41 hlasů.

Tomáš Mígl ale uspěl při volbách do předsednictva. Doplnila ho Anna Junková a spolu obsadili místopředsednické pozice. Dále své pozice v předsednictvu obhájili Matěj Pomahač a Vít Masare, novou členkou předsednictva je Gabriela Svárovská. Náhradníky byli zvoleni Ondřej Mirovský a Daricha Moravčíková.

Všem zvoleným gratulujeme!

Součástí sjezdu bylo také vystoupení hostů, kterými byli Petr Vítek, zakladatel Impact Hubu, etický investor a podnikatel, který mluvil o tom, jaké paradoxy pozoruje u mnoha lidí, kteří třeba provozují “zelené” startupy a firmy. Mnozí z nich mají progresivní postoje a záleží jim na klimatu, ale paradoxně pak volí například Spolu.

Jako druhá vystoupila Klára Vlasáková, spisovatelka a scénáristka, která ve svých slovech navázala na dlouhou tradici české spisovatelské obce, která se v minulosti vždy vyjadřovala k politické situaci. Klára Vlasákova mluvila o nutnosti utopií nebo o roli kultury a literatury v promýšlení lepších světů.

Třetím hostem byl Thomas Waitz, europoslanec a spolupředseda Evropských zelených. Energickým proslovem nás uvedl do evropského kontextu a důležitosti evropských voleb, a pak přivítal na pódiu naší lídryni Johannu Nejedlovou.

“V těhle volbách uspějeme a bude to jen začátek pro úspěch v dalších volbách. A já slibuju, že do toho dám všechno. Hodnotově jsme pro velkou část naší společnosti první volbou. Tyhle volby ukáží, že jestli někdo může udělat generační výměnu politiků, tak jsme to my. A čas pro tuhle volbu je teď,” uvedla Nejedlová a k tomu dodala “Chci, aby bylo po sjezdu jasno, že si jdeme ve volbách pro mandát.”

Zelení na sjezdu zároveň rozjeli fundraisingovou kampaň. Na kampaň do eurovoleb shání od dárců přes web volby.zeleni.cz 1 000 000 Kč. K 5. březnu zatím vybrali 183 450 Kč.

Všechna vystoupení si můžete prohlédnout na videozáznamu prvního dne sjezdu: https://www.youtube.com/live/fneFoedet4I?si=ARqa7Ae2-pvbhY8Y&t=21047
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist