Olga Růžičková "> Malíři podpoří duši lidskou i zvířecí v sobotu 1. července v Třeboni, Společná tisková zpráva Třeboňské záchranné stanice a Fokus Tábor z.s. - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/maliri-podpori-dusi-lidskou-i-zvireci-v-sobotu-1.cervence-v-treboni-spolecna-tiskova-zprava-trebonske-zachranne-stanice-a
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Český nadační fond pro vydru: Malíři podpoří duši lidskou i zvířecí v sobotu 1. července v Třeboni, Společná tisková zpráva Třeboňské záchranné stanice a Fokus Tábor z.s.

26. června 2023 | Český nadační fond pro vydru
Autor: Olga Růžičková, tel: 775 588 932
Fokus Tábor a Třeboňská záchranná stanice pro volně žijící živočichy srdečně zvou již tuto sobotu 1. července na benefiční akci „Malíři malují v ulicích – pro duši lidskou i zvířecí“. Od 13:00 do 16:00 hodin budou malíři všech věkových kategorií v ulicích a parcích Třeboně malovat obrazy zvířat, kolemjdoucí si tak užijí uměleckou tvorbu naživo. Od 17:00 hodin proběhne v Třeboňské záchranné stanici a přírodní zahradě druhá část programu s ukázkou canisterapie, výstavou a dražbou vzniklých děl. Výtěžek z prodeje obrazů poputuje na podporu činnosti obou pořádajících organizací.

Malování pro duši se v Třeboni letos uskuteční poprvé, a to v sobotu 1. července. Od 13:00 do 16:00 hodin budou lidé např. na Masarykově náměstí nebo v zámeckém parku svědky umělecké tvorby naživo. Od 17:00 se v Třeboňské záchranné stanici v Jateční ulici mohou těšit na ukázku canisterapie v podání třeboňského sdružení Hafík a dražbu vzniklých obrazů zvířat.

Smysl akce vysvětluje Jaroslava Paštiková z Fokusu: „Prostřednictvím této akce bychom rádi zvýšili povědomí lidí o naší práci. Již 10 let poskytujeme na Jindřichohradecku, Třeboňsku a Dačicku pomoc lidem, kteří se potýkají s duševním onemocněním. Pracovníci naší služby Komunitní tým podporují je i jejich blízké a pomáhají jim znovu nalézt rovnováhu v životě“.

„Ve stejném regionu působíme i my a pomáháme volně žijícím zvířatům v nouzi. Propojení obou organizací a téma pro malíře se tedy v Třeboni přímo nabízelo“, doplňuje Jan Nový, ředitel Třeboňské záchranné stanice. „A protože víme, že svět zvířat a lidí spolu souvisí na mnoha úrovních a živí tvorové mnohdy nabízejí „pomocnou tlapku“ nám, lidem, přišel nápad oslovit i další spřízněné duše.

Všichni, kdo v sobotu dorazí na 17. hodinu do areálu záchranné stanice v Jateční ulici („na Vydru“), se mohou před samotnou dražbou obrazů těšit na ukázku práce psích léčitelů z třeboňského canisterapeutického sdružení Hafík“, doplňuje s úsměvem.

Udělejte si dobře na duši a přijďte si první prázdninovou sobotu do Třeboně užít příjemné setkání (nejen) s malíři! Výtěžek ze sobotní dražby i dalšího prodeje obrazů bude určen na podporu činnosti obou pořádajících organizací, přijde tedy vhod nejen lidem, ale i zvířatům.

Díla, která se nepodaří vydražit 1. července budou poté od 15. srpna do 30. září 2023 k vidění a koupi na prodejní výstavě v Zámecké lékárně v Třeboni (Byt lékárníka). Informace o činnosti zapojených organizací lze nalézt na webech: fokustabor.cz, vydry.org, canisterapie.org a zameckalekarnatrebon.cz.
Olga Růžičková, tel: 775 588 932
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist