Václav Kazda "> Marc Hamer – Od semínka v prach. O životě, přírodě a jedné zahradě - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/marc-hamer-od-seminka-v-prach.o-zivote-prirode-a-jedne-zahrade
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Nakladatelství Kazda: Marc Hamer – Od semínka v prach. O životě, přírodě a jedné zahradě

18. listopadu 2021 | Nakladatelství Kazda
Autor: Václav Kazda, tel: 702 036 022
Kniha Od semínka v prach je povzbudivou rozpravou o životě v souladu s přírodou. Marc Hamer v tomto ojedinělém manifestu zahradnického zenu měsíc po měsíci provádí čtenáře svými zážitky z práce v zahradě i mimo ni, přičemž střídající se roční období vytahují na světlo stále nové rostliny i živočichy a zahradníka samotného vedou k rozjímání nad vlastní minulostí i budoucností. Kniha vychází v Nakladatelství KAZDA 18. listopadu 2021.

Představte si nádhernou rozlehlou zahradu. Sytě rudé hortenzie se uklánějí popínavým žlutým růžím, pásy narcisů kynou jiřinám, tulipány si na hlavy pod zlatavým sluncem uvazují růžový turban. Na staré okrasné jezírko shlíží z nebe natržený mrak. V zadní části přechází zastřižený trávník v louku plnou divokých květin, a kdo by šel ještě dál – až za mokřiny v koutě, toho by obklopily vzrostlé javory a buky. Jenže do téhle zahrady nikdo nechodí. Paní je pryč nebo se dívá oknem z kuchyně a jediným člověkem, který šlape mezi záhony, je stárnoucí vousatý zahradník. Jmenuje se Marc Hamer a donedávna přes zimu chytal krtky.

Z autorova mírumilovného a meditativního vyprávění se dozvíme o zahradnickém folklóru a moudrosti, o radostech z práce vykonané vlastníma rukama, o jeho cestě od osamělého bezdomovectví k rodinné spokojenosti i o koloběhu růstu a rozkladu, podle něhož se řídí nejen život v zahradě, ale i ten náš. Zabořte ruce do země, chvíli jen tiše pozorujte a uvidíte, co se stane.

„Zahrada patří všem, kteří se na ni dívají – je jako kniha, a každý, kdo do ní zavítá, si odnese něco jiného. V téhle stárnoucí zahradě, kde neustále něco raší, existuje věčné mládí. Takovým domům a zahradám zanedlouho odzvoní a já mám na paměti, že i můj konec se blíží rychlostí, kterou si plně uvědomím, teprve až zahlédnu cílovou pásku. Byl to dlouhý závod a už jsem unavený. První dva roky života jsem prý jenom prořval. Nechtěl jsem přijít na svět a teď pro změnu nechci odejít,“ říká autor knihy Marc Hamer.


O autorovi:
Marc Hamer se narodil a vyrůstal na severu Anglie, odkud se později přesunul do Walesu. Po dvouletém období bez střechy nad hlavou a následné práci na železnici studoval výtvarné umění v Manchesteru a Stoke-on-Trentu. Jeho předchozí kniha How to Catch a Mole And Find Yourself in Nature (Jak chytit krtka – a najít v přírodě sám sebe) byla navržena na ocenění Wainwright Prize.


Informace o knize Od semínka v prach:
Autor: Marc Hamer • Překlad: Vojtěch Ettler • Počet stran: 304 • Originální název: Seed to Dust
Formát: 135 × 208 mm • Doporučená cena: 369 Kč • Cena v e-shopu nakladatele: 295 Kč
Nakladatelství KAZDA • www.knihykazda.cz • ISBN (EAN): 978-80-7670-054-3 • Datum vydání: 18. 11. 2021
Odkaz na knihu na webu nakladatele: https://www.knihykazda.cz/od-seminka-v-prach/
Václav Kazda, tel: 702 036 022
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist