Jakub Kašpar "> Martin Bursík udělil Ceny ministra životního prostředí - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/martin-bursik-udelil-ceny-ministra-zivotniho-prostredi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

MŽP ČR: Martin Bursík udělil Ceny ministra životního prostředí

11. listopadu 2008 | MŽP ČR
Autor: Jakub Kašpar, tel: 267 122 040, 724 175 927
Již tradiční ocenění významným osobnostem z oblasti vědy a ochrany přírody a životního prostředí – Cenu ministra životního prostředí - dnes předal ministr životního prostředí Martin Bursík na slavnostním večeru v prostorách auly ČVUT v Betlémské kapli v Praze.

Cena ministra je udělována již od roku 1994. Mezi osobnosti, které byly v minulosti oceněné, patří např. Ivan Dejmal, Ludmila Rakušanová, či Jiří Hanzelka a Miroslav Zikmund. Uznání získaly i vládní a nevládní organizace jako např. Český geologický ústav či Národní síť Zdravých měst ČR.

Ministři životního prostředí toto ocenění předávají osobnostem či organizacím z řad vědců, umělců, nevládních organizací či podnikatelské sféry, které se vyznamenaly mimořádným přínosem pro životní prostředí.

Letošní ocenění převzali:

RNDr. Miloš Anděra, CSc., za dlouholetý výzkum v oblasti zoologie a především za vynikající popularizaci vědy a ochrany přírody.

Doc. RNDr. Martin Braniš, CSc., za celoživotní pedagogickou, vědeckou a publikační činnost v oblasti ekologie a ochrany životního prostředí.

PhDr. Petr Fejk, ředitel Zoologické zahrady Praha, za budování moderní zoologické zahrady a její neustálé zkvalitňování a organizaci atraktivních vzdělávacích programů.

Steve Lichtag, za tvorbu filmů, které svým obsahem a formou oslovují široké spektrum diváků nejen na televizních obrazovkách a festivalech, ale i při přednáškách a besedách.

MUDr. Radim Šrám, DrSc., za průkopnické celoživotní dílo v oblasti vlivu rizikových látek z životního prostředí na zdraví člověka.

Prof. RNDr. Zdeněk Veselovský, DrSc. in memoriam, za celoživotní dílo v oboru zoologie a etologie a za obdivuhodnou aktivitu v činnostech podílejících se na záchraně živočišných druhů a propagaci zoologických zahrad jako vzdělávacích institucí.

MVDr. Přemysl Rabas, za mezinárodně uznávaný a ceněný přínos v oblasti zoologických institucí a ochrany zvířat.

Kromě Cen ministra životního prostředí dnes předala náměstkyně ministra životního prostředí Rut Bízková také tři certifikáty české ekoznačky Ekologicky šetrný výrobek, respektive Ekologicky šetrná služba a také certifikát ekoznačky EU Květina.

Certifikáty Ekologicky šetrný výrobek získali:
- za poznámkové bločky z recyklovaného papíru Recycled Paper Post-it notes společnost 3M Česko, cenu převzal Sales Representative Petr Mottl.
- za archivní program ze sběrového papíru, archivní krabice a boxy, pořadače, spisové desky výrobní družstvo KAMPI OFFICE, ocenění převzali Zdeněk Peroutka, Product Manager a Pavel Procházka, Keyaccount Manager.

Českou ekoznačku Ekologicky šetrná služba získalo Centrum Veronica Hostětín. Jejich budovy a vybavení slouží vzdělávání a osvětě veřejnosti a dalších cílových skupin o udržitelném regionálním rozvoji a způsobech, jak k němu dospět, cenu převzala Ing. Jana Tesařová, ředitelka Centra Veronica Hostětín.

Ekoznačku EU Květina získal plzeňský Hotel IRIDA za celkovou rekonstrukci
zchátralého, povodněmi postiženého činžovního domu v plzeňské čtvrti Roudná. Rekonstrukce byla provedena tak, aby hotel vyhověl náročným požadavkům klasifikace čtyřhvězdičkového hotelu, ale následně také kritériím pro udělení ekoznačky EU v kategorii turistických ubytovacích služeb. Ocenění převzala Dagmar Vítovcová.
Jakub Kašpar, tel: 267 122 040, 724 175 927
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist