https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/martin-puta-byl-potreti-za-sebou-zvolen-hejtmanem-liberecky-kraj-povede-trojkoalice
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Liberecký kraj: Martin Půta byl potřetí za sebou zvolen hejtmanem, Liberecký kraj povede trojkoalice

3. listopadu 2020 | Liberecký kraj
Autor: Filip Trdla, tel: 485 226 307, 770 134 419
Na dnešním ustavujícím zastupitelstvu byl znovu zvolen do funkce hejtmana Libereckého kraje Martin Půta. Zastupitelé také vybrali jeho nové náměstky a členy krajské rady. V nadcházejících čtyřech letech povede kraj koalice Starostů pro Liberecký kraj, České pirátské strany a Občanské demokratické strany. Zastupitelé také rozhodli o zřízení deseti výborů. Jejich členové budou voleni na příštím zasedání zastupitelstva na konci listopadu letošního roku.

Krajští zastupitelé, kteří vzešli z říjnových voleb, dnes na svém ustavujícím zasedání zvolili členy Rady Libereckého kraje. Svoji funkci v tajné volbě obhájil současný hejtman Martin Půta (Starostové pro Liberecký kraj). Pro hlasovalo 30 ze 44 přítomných zastupitelů.


Složení krajské rady:

Hejtman:
Martin Půta, Starostové pro Liberecký kraj

Statutární náměstek hejtmana:
Jan Sviták, Starostové pro Liberecký kraj – řízení resortu dopravy

Náměstci hejtmana:
Zbyněk Miklík, Česká pirátská strana – řízení resortu ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky
Dan Ramzer, Občanská demokratická strana – řízení resortu školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti
Petr Tulpa, Starostové pro Liberecký kraj – řízení resortu sociálních věcí
Květa Vinklátová, Starostové pro Liberecký kraj – řízení resortu kultury, památkové péče a cestovního ruchu

Členové rady kraje:
Vladimír Richter, Občanská demokratická strana – řízení resortu zdravotnictví
Václav Židek, Česká pirátská strana – řízení resortu životního prostředí a zemědělství
Jiří Ulvr, Starostové pro Liberecký kraj – řízení resortu hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova

V krajských volbách se se ziskem 38,57 % umístili na prvním místě Starostové pro Liberecký kraj. Získali 22 mandátů v Zastupitelstvu Libereckého kraje, čímž si o 4 polepšili. Druhé místo patří hnutí ANO 2011, jež získalo 17,85 %, tedy 10 zastupitelských mandátů, což je o jeden víc, než mělo dosud. Třetí příčku vybojovala Česká pirátská strana s 9,86 %, a to jí vyneslo 5 mandátů. Stejný počet křesel v zastupitelstvu získala i Občanská demokratická strana, pro niž hlasovalo 8,59 % voličů. Posledním hnutím, které překonalo 5% kvórum a získalo 6,09 %, tedy 3 mandáty, je Svoboda a přímá demokracie. Volební účast v Libereckém kraji dosáhla 40,41 %.
Filip Trdla, tel: 485 226 307, 770 134 419
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist