https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/matej-stropnicky-jiz-neni-clenem-strany-zelenych
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Strana zelených: Matěj Stropnický již není členem Strany zelených

9. června 2020 | Strana zelených
Strana zelených jako součást širokého mezinárodního zeleného hnutí dlouhodobě hájí právo všech lidí na zdravé životní prostředí a důstojný život a pracuje na odvrácení urgentní klimatické krize. V tom se s Matějem Stropnickým zřejmě i nadále shodneme, soudě podle jeho vyjádření v Deníku Referendum (https://denikreferendum.cz/clanek/31308-chtit-to-hlavni).

Kromě toho Zelení stojí a vždy budou stát na straně spravedlnosti, lidských práv, ochrany demokracie, vzdělání jako hodnoty a evropské i světové spolupráce, která je klíčem k řešení globálních hrozeb. To vše jako protiváha stále se stupňující xenofobii, nacionalismu a pohrdání demokratickými hodnotami. Pokud bude Matěj Stropnický hledat pro svůj boj proti systému spojence, kterým jsou tyto hodnoty cizí, pak je logické, že se naše cíle i způsoby, jak jich dosáhnout, zásadně rozcházejí.

Předsednictvo Strany zelených oceňuje předchozí úsilí svého bývalého předsedy a přeje mu do dalšího života mnoho štěstí.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist