Michaela Pompová "> Mauglího stopy vedou skrz zoo - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/maugliho-stopy-vedou-skrz-zoo
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Divadlo F. X. Šaldy Liberec: Mauglího stopy vedou skrz zoo

16. září 2021 | Divadlo F. X. Šaldy Liberec
Autor: Michaela Pompová, tel: 485 104 340, 773 255 066
Vydat se po stopách hrdinů z Knih džunglí Rudyarda Kiplinga můžete již od 11. září při návštěvě liberecké zoologické zahrady. Právě v jejích prostorách si mohou návštěvníci zahrát dobrodružnou hru Divadla F. X. Šaldy, Mauglího cesta za pokladem, inspirovanou baletním představením Mauglí, které bude mít světovou premiéru v Divadle F. X. Šaldy 24. a 26. září. Zábavnou hru ve stylu cesty za pokladem připravilo divadlo jako další formu netradiční propagace nové inscenace a propojení světa divadelního s tím skutečným.

Komu se při návštěvě Zoo Liberec podaří vyluštit Mauglího hádanky a odhalit pomocí schovaných indicií heslo k pokladu, má možnost vyhrát kromě řady věcných cen i vstupenky do zoologické zahrady nebo poukaz na představení v Divadle F. X. Šaldy. Hra je určená všem milovníkům dobrodružství, především však rodinám s dětmi, stejně jako samotné představení v divadle.

„Jsme rádi, že se dobrodružná hra Mauglího cesta za pokladem odehrává právě v liberecké zoo, protože i my se snažíme život v tropické džungli návštěvníkům přibližovat prostřednictvím našich exotických zvířat. Dlouhodobě nás také doprovází moto „Dobrodružství z poznání“, které mohou zažít právě i všichni účastníci této zábavné stezky, kterou divadlo v našich prostorách realizovalo. Plánek hry s herním kuponem rozdáváme všem dětským návštěvníkům, kteří si na pokladně zakoupí vstupenku do zoo. Na luštitele, kteří odevzdají své správné odpovědi do speciální schránky v pavilonu tropů, pak čeká celkem 50 krásných cen. Na všechny soutěžící už se velice těšíme a přejeme jim mnoho štěstí a radosti z dobrodružství z poznání,“ doplňuje tisková mluvčí Zoo Liberec, Barbara Tesařová

Princip hry Mauglího cesty za pokladem spočívá v nalezení 8 ukrytých indicií v zoo, podle veršovaných nápověd a správně z nich poskládat heslo k pokladu. Ten, kdo správně vyluštěné heslo do 31. 10. vhodí spolu s kontaktními údaji do označené schránky v pavilonu tropů v Zoo Liberec, může vyhrát jeden z 50 balíčků s dárky, které do hry věnují obě organizace. Pokud se návštěvníci s vyluštěným heslem a se vstupenkou ze Zoo Liberec zastaví na pokladně Šaldova divadla, nám. Dr. E. Beneše v Liberci, získají poukaz na vstupenku 1+1 zdarma na představení Mauglí. Akce na pokladně divadla platí do 30. 4. 2022.

„Vytvořit dobrodružnou hru pro rodiny s dětmi, byla pro mě výzvou. Hra je určena především pro rodiny s dětmi. Mým cílem však bylo vtáhnout do hry a celého příběhu i dospělé a připomenout jim své dětství, kdy například jezdili na tábory a běhali za indiciemi po lese. Dobrovolné úkoly s různými šiframi a hádankami doufám tak pobaví, malé i velké. Návštěvníkům zoo, kteří se rozhodnou jít Mauglího cestu za pokladem, přeji hravou mysl a radost ze hry,“ uvedla autorka dobrodružné hry – Michaela Pompová, vedoucí marketingu Divadla F. X. Šaldy.

Ať už se společně s Mauglím vydáte na cestu za pokladem do liberecké zoo nebo vám jeho známý příběh přiblíží baletní soubor DFXŠ, jisté je, že se nudit nebudete. Nová rodinná inscenace v moderním zpracování choreografky Mariky Mikanové a s hudbou významného českého skladatele Aleše Březiny, oživí milované postavy tak, jak jste je ještě neviděli. Taneční produkce ukáže skvělé umělecké výkony, výpravnou podívanou, plno emocí, ale hlavně zdůrazní, jak důležitý je morální řád, který je nejvyšším zákonem života.

„Je skvělé, že s Mauglím děti zažijí zábavu a opravdové dobrodružství. Propojení hry, poznání a světa fantazie, je to nejlepší co jim můžeme nabídnout. Už se moc těším, až uvidíme rozzářené oči v hledišti našeho divadla!“ Doplnila Barbora Svobodová, dramaturgyně baletu.

Hru Mauglího cestu za pokladem je možné si v Zoo Liberec zahrát od 11. září 2021 do 30. dubna 2022.
Michaela Pompová, tel: 485 104 340, 773 255 066

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist