Mgr. Eva Slezáková "> MĚLNÍK SÁZÍ NA KVALITU OZDUŠÍ - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/melnik-sazi-na-kvalitu-ozdusi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Getbizdone: MĚLNÍK SÁZÍ NA KVALITU OZDUŠÍ

1. ledna 2024 | Getbizdone
Autor: Mgr. Eva Slezáková, tel: 603471632
Představitelé města jsou si vědomi, že kvalita ovzduší definuje hodnotu místa, kde žijí. Proto cílevědomě využívají finančních pobídek se zaměřením na zlepšení čistoty ovzduší. V současné době jsou zapojeni hned do tří projektů Norských fondů:

• „VLIV DOPRAVY NA ZNEČIŠTĚNÍ OVZDUŠÍ V RÁMCI TRASY TEN-T ÚSTÍ NAD LABEM – MĚLNÍK – ZDIBY“, zkráceně TENT AIR. Tento projekt se zaměřuje na monitorování dopravy a jejího vlivu na kvalitu ovzduší, přičemž přináší konkrétní návrhy opatření pro zlepšení čistoty ovzduší, která budou zahrnuta do akčního plánu města.

• „CLEAN AIR, SENZORY PRO MĚLNÍK“, se soustředí na monitoring kvality ovzduší s důrazem na problémy spojené s vytápěním v domácnostech, konkrétně na tzv. lokální topeniště. Tento projekt umožní městu lépe sledovat oblasti, které jsou nejvíce postižené emisemi z komínů a reagovat na ně informovaným způsobem.

• „REALIZACE ZELENÝCH OPATŘENÍ NA OCHRANU KVALITY OVZDUŠÍ MĚSTA MĚLNÍK, 1. ETAPA“. Soustředí se na zlepšení kvality ovzduší prostřednictvím výrazného posílení zelené infrastruktury ve městě a jeho okolí.

Věříme, že tyto projekty přinesou obyvatelům Mělníku čistší vzduch a dlouhodobě udržitelnější životní prostředí. Město Mělník se díky svému aktivnímu přístupu stává inspirativním příkladem v oblasti ochrany kvality ovzduší a tvorbě lepšího prostředí pro své obyvatele.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist