Lucie Macháčková "> Měsíc pro Zemi odstartuje výstava místních školek - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/mesic-pro-zemi-odstartuje-vystava-mistnich-skolek
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Město Kopřivnice: Měsíc pro Zemi odstartuje výstava místních školek

2. dubna 2024 | Město Kopřivnice
Autor: Lucie Macháčková, tel: 556 879 439, 733 145 668
Na 22. dubna připadá Den Země, který je celosvětovou kampaní zaměřenou na podporu a propagaci ochrany životního prostředí. Město Kopřivnice vnímá tuto oblast jako velmi důležitou, a proto letos bude slavit nikoliv jeden den, ale celý měsíc! Startujeme už ve středu 3. dubna.

První z plánovaných akcí bude výstava v centru města, jejímiž autory jsou děti z místních školek. Ty ve výstavním pavilonu představí svá originální díla z přírodních materiálů na téma Matka Země: „Oslovili jsme mateřské školky, aby pomocí různých přírodnin, jako jsou například mechy, skořápky či větvičky, ztvárnili svou představu Matky Země. Toto tvoření dává velký prostor nejen kreativitě, ale děti se při něm naučí také spoustu zajímavého o přírodě a životě v ní. K naší velké radosti se zapojilo všech deset místních školek a my se velmi těšíme na výsledek. Instalace proběhne ve středu 3. dubna během dopoledne. Věříme, že dětské výtvory potěší nejednoho kolemjdoucího,“ uvedla Martina Dočkalová z odboru životního prostředí. Odměnou pro malé vystavovatele bude představení Letem světem s klaunem Jirkou, které se uskuteční přímo v centru ve středu 3. dubna v době od 9 do 10:30 hodin.

V dalších dnech proběhnou oblíbené komentované procházky Za kopřivnickou přírodou, kampaň Ukliďme Česko, tematická promítání v místním kině i speciální venkovní filmový klub, dopolední projektová výuka v lese pro žáky místních základních škol a mnoho dalšího. Chybět nebudou ani tradiční akce Pohádkový les a bezplatná likvidace autovraků.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist