Tomáš Popp "> Město jako mozaika – velkoformátová výstava na hrázi Boleveckého rybníka - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/mesto-jako-mozaika-velkoformatova-vystava-na-hrazi-boleveckeho-rybnika
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

ENVIC, občanské sdružení: Město jako mozaika – velkoformátová výstava na hrázi Boleveckého rybníka

24. července 2022 | ENVIC, občanské sdružení
Autor: Tomáš Popp, tel: 777 239 808


Až do 21. srpna 2022 si návštěvníci Velkého boleveckého rybníka mohou prohlédnout velkoformátovou výstavu s názvem "Město jako mozaika – O vodě, zeleni, městu a lidech…", která představuje problematiku zeleno-modré infrastruktury nejširší veřejnosti na poutavých příkladech z Plzně, České republiky i zahraničí. "Uvidíte zajímavé realizace zelených střech a fasád, tůní na srážkovou vodu i další možnosti, jak skrze zeleň a vodu zlepšit mikroklima našich měst", uvádí Václav Čubr, autor výstavy ze sdružení ENVIC.

"Letošní rok je další z řady suchých a teplotně rekordních a jinak než právě skrze zeleno-modrou infrastrukturu naše města klimatizovat nedokážeme. Je tak nesmírně důležité uvědomit si souvislosti, možná řešení a ta mít vůli realizovat. A k tomu svým dílem přispívá i tato výstava", doplňuje Jindřich Duras, předseda Komise životního prostředí Rady města Plzně, s jejíž spoluprací je výstava vytvořena. Výstavu, kterou tvoří celkem 36 velkoformátových fotografií, naleznete na hrázi Velkého boleveckého rybníka, kam se veřejnou dopravou dostanete nejlépe ze zastávky „Bolevecký rybník“ autobusové linky č. 30. Plakátek k výstavě (JPEG, PDF) ke stažení - https://www.uschovna.cz/zasilka/ALFYM5PT9RJWLFCM-SE4/.

Vernisáž – pouze pro NOVINÁŘE a zvané: Vážená paní, vážený pane, v rámci spolupráce sdružení ENVIC s Komisí Životního prostředí Rady města Plzně si Vás dovolujeme pozvat na symbolickou vernisáž venkovní velkoformátové výstavy "Město jako mozaika", která představuje problematiku zeleno-modré infrastruktury nejširší veřejnosti ve vlídném a poutavém podání.

Vernisáž s drobným pohoštěním proběhne ve středu 27. července ve 14 h na hrázi Velkého boleveckého rybníka - odkaz na mapu

Na setkání s Vámi se těší autor výstavy Václav Čubr a předseda Komise ŽP RMP Jindřich Duras.

Kontakty pro média: Václav Čubr, DiS.: 608 307 436, vaclav.cubr@envic.cz
Tomáš Popp, tel: 777 239 808
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist