https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/mesto-podpori-paletu-i-azyl-pro-handicapovana-zvirata
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Město Pardubice: Město podpoří Paletu i azyl pro handicapovaná zvířata

21. května 2019 | Město Pardubice
Pardubice finančně podpoří jak provoz Ekocentra Paleta, tak Záchranné stanice a ekocentra Pasíčka. Pro tyto organizace uvolní z programu podpory ekologické výchovy a osvěty celkem 335 tisíc korun. Dotaci pro pardubickou Paletu ještě musí schválit zastupitelstvo města. Celkem město letos podpoří ekologickou výchovu více než 750 tisíci korunami.

„Ekocentrum PALETA, z.s., založené v roce 1990, chceme podpořit částkou 300 tisíc korun. Patří k nejstarším a největším střediskům ekologické výchovy v České republice. V oblasti environmentálních výukových programů pro školy je také jedním z největších středisek v ČR, ročně se jich zúčastní na 20 000 dětí, z velké části právě z pardubických škol,“ řekla náměstkyně primátora Helena Dvořáčková.

Výukové programy, z nichž zhruba polovina je připravována pro pardubické školy, zajišťuje deset stálých zaměstnanců ekocentra. Dotaci města Paleta využije zejména na pokrytí mzdových nákladů. Letošní novinkou v programu ekocentra je například čtyřdílný cyklus pro děti mateřských a základních škol, zaměřující se na udržitelné a odpovědné chování v domácnostech, ve škole, při zájmových činnostech a vlastně kdekoliv. O programy Palety je zájem mezi školami, ale také mezi rodiči. Například kapacita příměstského tábora, který ekocentrum Paleta pořádá o prázdninách, je již zcela vyprodána.

Město Pardubice podpoří také Provoz záchranné stanice a ekocentra Pasíčka, které zřizuje a provozuje Český svaz ochránců přírody. Součástí areálu je expozice handicapovaných zvířat a ekocentrum, v němž probíhají výukové programy pro děti a mládež od mateřských škol, až po školy střední. Pro město Pardubice záchranná stanice zajišťuje odchyt handicapovaných zvířat, kterým poskytuje ve svém zařízení následnou péči. V minulosti tak například do Pasíček putovali podchlazení netopýři, poraněné labutě, ale také sele, které majitelé „odložili“ do kontejneru a pod. Provoz záchytné stanice a ekocentra je financován převážně ze sponzorských darů, příspěvků drobných dárců, podpory z MŽP, úřadů práce a dalších subjektů, Pardubice jej letos, stejně jako v loňském roce, podpoří částkou 35.000 korun.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist