Lucie Macháčková "> Město žádá obyvatele o pomoc se zpracováním energetické koncepce - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/mesto-zada-obyvatele-o-pomoc-se-zpracovanim-energeticke-koncepce
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Město Kopřivnice: Město žádá obyvatele o pomoc se zpracováním energetické koncepce

4. září 2023 | Město Kopřivnice
Autor: Lucie Macháčková, tel: 556 879 439, 733 145 668
Město Kopřivnice si nechává zpracovat místní energetickou koncepci. Jedná se o strategický dokument obsahující konkrétní návrhy, jak uspořit energie ve veřejných budovách, podnicích i v domácnostech. Aby koncepce odrážela skutečné místní potřeby, žádá město obyvatele o vyplnění krátkého dotazníku.

Hlavním cílem koncepce je snížit primární spotřebu energií, a tím dosáhnout finančních úspor i významného kroku k ochraně životního prostředí. Dokument bude řešit optimalizaci nakládání s energiemi v Kopřivnici jako celku – bude obsahovat zásobník vhodných řešení samostatně pro specifické městské budovy a typově pro jednotlivé typy objektů v sektorech bydlení, podnikání či průmyslu. Koncepci zpracovává zkušená firma ASITIS, která aktuálně pracuje na sběru vstupních dat: „Nejprve bude provedena detailní analýza stávajícího stavu využívání energií a na jejím základě budou stanoveny jasné cíle a efektivní strategie pro zvýšení energetické soběstačnosti a udržitelnosti města,“ uvedla Kateřina Bachová ze zpracovatelské společnosti.

„Koncepce má nabízet řešení vedoucí k úsporám a udržitelnosti také pro sektor bydlení. Proto žádáme místní občany o spolupráci. Aby byly návrhy koncepce šité Kopřivnici na míru, prosíme o vyplnění krátkého dotazníku. Vaše odpovědi budou hrát nezastupitelnou roli při formování naší energetické budoucnosti. Moc děkujeme za Vaši účast a podporu,“ uvedl městský energetik Václav Štihel.

Dotazník lze vyplnit zde: https://forms.office.com/e/gE2RANziaL
Lucie Macháčková, tel: 556 879 439, 733 145 668

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist