Dita Laura Michaličková "> Mezinárodní den proti transportům zvířat - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/mezinarodni-den-proti-transportum-zvirat
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Společnost pro zvířata: Mezinárodní den proti transportům zvířat

Krutost – týrání – brutální zacházení – děs – hrůza – protizákonná činnosti – lidská bezohlednost – zvrácenost – pokrytectví – bagatelizace – demagogie – podpora a přehlížení odpovědných orgánů EU a členských zemí, to vše jsou přízviska zvráceného obchodování se zvířaty.

Zvířata, oběti zemědělského byznysu a lidské krutosti, jsou jako živé konzervy obchodována ze země do země, z unie na jiné kontinenty, z kontinentu na kontinent.
https://youtu.be/YGsX34c7NyQ

V roce 2020 – z ČR do zemí mimo EU: přes 50 000 dobytka do Turecka, Alžírska, Uzbekistánu, Libanonu, Iráku, Ruska (až na Sibiř), Kazachstánu, Tádžikistánu a dalších zemí Afriky a Asie.

V roce 2019 – z celé EU bylo vyvezeno přes 4 500 000 dobytka, ovcí a prasat pro chov, výkrm a jatka do zemí mimo EU. Především do Libye, Jordánka, Izraele, Saudské Arábie, Libanonu, Turecka a dalších zemí Afriky a Asie. V muslimských zemích jsou zvířata zabíjena těžko popsatelným brutálním způsobem, za bití, týrání, bez omráčení.
zabíjení zvířat z ČR a EU v Libanonu a v Gaze
záběry 1 https://youtu.be/9MyUsjLIA_E
záběry 2 https://youtu.be/_93NmNseWXw
záběry 3 https://youtu.be/SynbjllksE4

Náklady s více než miliardou a půl drůbeže křižují ročně EU a směřují do zemí mimo EU, hlavně na Ukrajinu, do Běloruska, Ghany, Egypta, Maroka, Albánie.
Umíte si představit být zavřeni v horku nebo v zimě v těsném prostoru namačkáni jeden na druhého, ve vlastních exkrementech, bez vzduchu, bez vody, bez potravy, bez odpočinku, zraněni, nemocní, v agónii, mláďata bez matek, matky pár dní před porodem, dny a noci, mnoho dní a týdnů? S očekáváním dalšího násilí v cíli cesty, pokud ji přežijete? To je realita pro stovky miliónů až miliardy zvířat, která si ji nezvolila, jen jsou v rukách lidské zvrhlosti a brutality.

www.stoptransport.cz
www.stoptransport.cz/zapojte-se
Svíčky za zvířata – oběti dálkových transportů
https://stoptransport.cz/svicky-za-zvirata-obeti-dalkovych-transportu/

PETICE
https://stoptransport.cz/zapojte-se/

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

rb

radim buffalo tobias

16.6.2021 20:12
měl by být nějaký zákon, že od určité vzdálenosti by se zvířata nesměla přepravovat živá.
Odpovědět
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist