Marek Šurkala "> Mezinárodní dobrovolníci pečují o přírodu v Libereckém kraji - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/mezinarodni-dobrovolnici-pecuji-o-prirodu-v-libereckem-kraji
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

INEX - Sdružení dobrovolných aktivit: Mezinárodní dobrovolníci pečují o přírodu v Libereckém kraji

5. srpna 2021 | INEX - Sdružení dobrovolných aktivit
Autor: Marek Šurkala, tel: 776748203
Od 1. do 15. srpna 11 dobrovolníků přispívá svou prací k ochraně přírody v okolí Liberce. Dobrovolnický projekt neboli workcamp je pořádán ve spolupráci organizací Čmelák společnost přátel přírody a INEX – Sdružení dobrovolných aktivit.

Dobrovolníci z České republiky, Německa, Řecka, Francie a Itálie pracují na údržbě luk a mokřadů. Za účelem ochrany místních ekosystémů zde odstraňují invazivní rákosí a hrabou uschlou trávu. Kromě práce se dobrovolníci věnují také vzdělávacím a volnočasovým aktivitám. „Mají příležitost objevit regionální kulturu a krajinu, vyrazit na hory a užít si město Liberec,“ říká vedoucí workcampu Marine Conan.

Čmelák společnost přátel přírody je organizace, která již 25 let trpělivě, krok za krokem, přetváří konkrétní místa v krajině tak, aby na nich dostala prostor příroda. Věří, že krajina potřebuje více stromů a keřů, více vodních ploch, pestřejší smíšené lesy a méně chemických postřiků, průmyslových hnojiv a betonových ploch. Lokality, které proměňují, se stávají místy nejen pro přírodu, ale také pro lidi.

Nezisková organizace INEX – Sdružení dobrovolných aktivit se mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním zabývá již od roku 1991. INEX přijímá zahraniční dobrovolníky na workcampy, krátkodobé mezinárodní dobrovolnické projekty, které organizuje ve spolupráci s místními partnery v České republice, a zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty v zahraničí. Z důvodu rizika šíření koronaviru se INEX letos zaměřil na lokální úroveň. V současnosti má INEX společně s partnerskými neziskovými organizacemi, spolky a obcemi na letošní letní sezónu připraveno 29 workcampů po celém území České republiky.

fotografie k použití
https://drive.google.com/drive/folders/1PjXM1Fp1FL6-m_cCinqWaddQ8rRr335k?usp=sharing
Marek Šurkala, tel: 776748203
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist