Eliška Slaninová "> Mezinárodní dobrovolníci pomohou s kultivací zámecké zahrady v Rochlově - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/mezinarodni-dobrovolnici-pomohou-s-kultivaci-zamecke-zahrady-v-rochlove
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

INEX - Sdružení dobrovolných aktivit: Mezinárodní dobrovolníci pomohou s kultivací zámecké zahrady v Rochlově

4. července 2024 | INEX - Sdružení dobrovolných aktivit
Autor: Eliška Slaninová, tel: 774 736 594
Rochlov (4.7.2024) – Ve dnech 8. až 21. července 2024 v Rochlově proběhne mezinárodní dobrovolnický projekt, tzv. workcamp. Cílem workcampu je kultivace zámecké zahrady a zámeckého parku, jež zlepší kvalitu života v sousedství a podpoří jeho rozvoj. Projekt je organizován ve spolupráci s neziskovou organizací INEX – Sdružení dobrovolných aktivit, z.s. a Místní akční skupinou (MAS) Radbuza, z. s.

Hlavním cílem workcampu je kultivace zahrady a zámeckého parku, která si klade za cíl zlepšit kvalitu života obyvatel v okolí, podpořit udržitelnost a lepší hospodaření s místními rostlinami a přírodními zdroji v Rochlově. Hlavní náplní aktivit mezinárodních dobrovolníků bude práce v zámecké zahradě, zahrnující kultivaci zahradních záhonů a bylinkové zahrádky, úpravu okrasných květinových záhonů kolem areálu, přípravu pro budování nových zahrad a výsadbu nových rostlin. V případě deštivého počasí budou dobrovolníci pomáhat s úpravou ovčína, úklidem interiéru zámku nebo balením kávy v pražírně.

Během workcampu, dne 20. července, se na zámku uskuteční tradiční Barokní slavnosti. Dobrovolníci budou zapojeni do stavby stanů, umístění navigačních cedulí a úklidu areálu. Také se budou moci zapojit do slavností poté, což jim umožní lépe pochopit místní kulturu a historii. Prostřednictvím výletů a exkurzí do okolních měst a obcí se seznámí se západními Čechami a jejich historií, včetně návštěvy města Plzně, jejího slavného pivovaru a muzea Plzeňského Prazdroje.

MAS Radbuza zahrnuje území 52 obcí na jižním a severním Plzeňsku a realizuje Strategii komunitně vedeného místního rozvoje (SCLLD). Poskytuje unijní dotace prostřednictvím několika operačních programů a podporuje projekty místních akčních plánů (MAP) ve vzdělávání pro ORP Stod a ORP Nýřany. MAS Radbuza rovněž organizuje kulturní akce, jako jsou Slavnosti slunovratu v Chotěšově a Baroko na Bylinkovém panství Rochlov, a vedla čtyři ročníky mezinárodního dobrovolnického workcampu. Cílem MAS Radbuza je ochrana regionálních hodnot, jako je zachovalá příroda, estetická krajina, místní kultura a zdravé životní prostředí, podpora občanských iniciativ na místní a regionální úrovni, včetně podpory drobného podnikání, bydlení, vzdělávání, využití volného času atd.

Nezisková organizace INEX – Sdružení dobrovolných aktivit, z. s. (INEX) se mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním zabývá od roku 1991. Ve spolupráci s místními partnery je na letošní sezónu naplánováno 26 workcampů po celém území ČR. Zastoupeny jsou projekty na obnovu kulturně-historických památek, ekologii, pomoc místním komunitám a práci se znevýhodněnými lidmi a seniory. Do Česka takto každoročně přijíždí přibližně 300 zahraničních dobrovolníků z celého světa. INEX zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty do zahraničí. Financování INEXu je vícezdrojové a závislé i na příspěvcích od individuálních dárců a firem. Více informací o možnostech podpory sdružení.

Ilustrační fotografie k použití:
https://drive.google.com/file/d/109E0m5NkECrXyH_SsItIYspXqf1m6bBA/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/14WYCB4qSBg04iQEBMVBRNejLHzo6EH5-/view?usp=sharing
Eliška Slaninová, tel: 774 736 594
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist