Simona Ludikovská "> Mezinárodní dobrovolníci se přijedou podílet na výrobě bylinného čaje v Bílých Karpatech - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/mezinarodni-dobrovolnici-se-prijedou-podilet-na-vyrobe-bylinneho-caje-v-bilych-karpatech
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

INEX - Sdružení dobrovolných aktivit: Mezinárodní dobrovolníci se přijedou podílet na výrobě bylinného čaje v Bílých Karpatech

4. července 2024 | INEX - Sdružení dobrovolných aktivit
Autor: Simona Ludikovská, tel: 605 126 661
Nová Lhota (4.7.2024) – Od 9. do 23. července 2024 přijedou mezinárodní dobrovolníci z různých koutů světa do Nové Lhoty, aby se podíleli na sběru bylin a následné výrobě tradičního bylinného čaje. Projekt je pořádán ve spolupráci s neziskovou organizací INEX – Sdružení dobrovolných aktivit, z. s., za podpory Evropského sboru solidarity.

Skupina deseti dobrovolníků z celého světa se bude podílet na sběru bylin a přípravě organických bylinných čajů. Naučí se rozpoznávat různé byliny a připravovat bylinné směsi. Dobrovolníci se následně zapojí do balení a distribuce čajů, pomohou s pletím a mulčováním v přírodní zahradě a přispějí k údržbě veřejných prostranství v obci. Také se seznámí s místní kulturou a tradicemi, poznají každodenní aktivity místní komunity a blíže poznají oblast Bílých Karpat.

"Bude to určitě moc zajímavá zkušenost zjistit více o tradiční výrobě bylinných čajů v Bílých Karpatech a poznat blíže zdejší tradice. Věříme, že tento projekt bude přínosný jak pro dobrovolníky, tak i pro místní komunitu,” doplňují Simona Ludikovská a Daria Halanska, vedoucí workcampu.

Projekt je organizován ve spolupráci s Novou Lhotou, malou moravskou obcí na hranicích se Slovenskem, která je velmi aktivní v ekologických aktivitách a vzdělávání. Obec provozuje ekocentrum a vyrábí bylinné čajové směsi z místních druhů bylin. Sběr bylinek a drobné zahradnické práce probíhají v přírodní zahradě u Ekocentra Karpaty. Zpracovávání bylinek probíhá v nedaleké budově, v malé výrobně regionálních čajů.

Nezisková organizace INEX – Sdružení dobrovolných aktivit, z. s. (INEX) se mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním zabývá od roku 1991. Ve spolupráci s místními partnery je na letošní sezónu naplánováno 26 workcampů po celém území ČR. Zastoupeny jsou projekty na obnovu kulturně-historických památek, ekologii, pomoc místním komunitám a práci se znevýhodněnými lidmi a seniory. Do Česka takto každoročně přijíždí přibližně 300 zahraničních dobrovolníků z celého světa. INEX zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty do zahraničí. Financování INEXu je vícezdrojové a závislé i na příspěvcích od individuálních dárců a firem. Více informací o možnostech podpory sdružení.

Fotografie k použití (z roku 2023):
https://www.inexsda.cz/media/fotogalerie-2023/collect-herbs-and-make-tea-in-bile-karpaty-2023/

Kontaktní osoby:
INEX-SDA, z. s.
Simona Ludikovská, vedoucí workcampu
Telefon: +420 605 126 661
E-mail: ludikovska.simona@seznam.cz
Web: www.inexsda.cz


INEX-SDA, z. s.
Daria Halanska, vedoucí workcampu
Telefon: +420 732 646 907
E-mail: dariahalanska@gmail.com
Web: www.inexsda.cz
Simona Ludikovská, tel: 605 126 661
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist