Marek Bezpalec "> Mezinárodní dobrovolníci se ve Velkém Oseku připojí k letnímu táboru pro děti a mládež se zdravotním postižením - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/mezinarodni-dobrovolnici-se-ve-velkem-oseku-pripoji-k-letnimu-taboru-pro-deti-a-mladez-se-zdravotnim-postizenim
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

INEX - Sdružení dobrovolných aktivit: Mezinárodní dobrovolníci se ve Velkém Oseku připojí k letnímu táboru pro děti a mládež se zdravotním postižením

9. července 2024 | INEX - Sdružení dobrovolných aktivit
Autor: Marek Bezpalec, tel: +420 776 819 203
Velký Osek (9.7.2024) – Ve dnech 12. až 26. července 2024 ve Velkém Oseku proběhne mezinárodní dobrovolnický projekt, tzv. workcamp. Cílem projektu je spojit české i zahraniční dobrovolníky, lidi s postižením i bez něj, děti, mládež nebo dospělé. Projekt je organizován ve spolupráci s neziskovou organizací INEX – Sdružení dobrovolných aktivit, z.s. a místní nevládní organizací Centrum pro všechny.

Skupina 11 mezinárodních dobrovolníků ze Španělska, Itálie, Portugalska a Francie se zapojí do letního tábora pořádaného organizací Centrum pro všechny. Dobrovolníci budou spolupracovat s českými asistenty a pomáhat táborníkům s každodenními úkony, jako je oblékání, stravování, osobní hygiena a účast na programu příměstského tábora pro děti a osoby se zdravotním postižením. Dobrovolníci se seznámí s různými typy postižení. Prostřednictvím vyškolených vedoucí se seznámí s tím, jak pomáhat lidem v jejich každodenním životě.

"Dobrovolnických aktivit v zahraničí jsem se zúčastnil již několikrát a vždy to byl skvělý způsob, jak poznat místní kulturu, udělat něco dobrého pro společnost a poznat nové přátele. Jsem rád, že mohu tuto příležitost poskytnout i dalším lidem z jiných zemí tady v České republice,” dodává Marek Bezpalec, vedoucí workcampu. Dobrovolníci se také zapojí do festivalu pořádaného Centrem pro všechny v sobotu 13. a 20. září. Po skončení tábora budou mít volný čas na poznávání okolí a výlety. Také budou uspořádány mezinárodní večery, kde bude mít každý dobrovolník možnost podělit se o jídla, kulturu a tradice své země a dozví se více o zemích ostatních.

Centrum pro všechny je rodinné centrum zaměřené na poskytování integračních volnočasových aktivit pro malé, velké, zdravé i osoby s postižením. Nabízí pohybové, výtvarné a praktické kroužky, provozuje volnočasový klub Šikulka, hřiště a hernu, a pořádá výlety, pobytové víkendy, tábory a dny pro veřejnost. Organizuje aktivity pro rodiče, integrační aktivity a poskytuje respitní péči pro rodiče dětí s hendikepem. Centrum také vytvořilo tři chráněná pracovní místa. Motivuje mladé lidi k dobrovolnické činnosti, pracuje s dobrovolníky a spolupracuje s firmami v oblasti společenské odpovědnosti.

Nezisková organizace INEX – Sdružení dobrovolných aktivit, z. s. (INEX) se mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním zabývá od roku 1991. Ve spolupráci s místními partnery je na letošní sezónu naplánováno 26 workcampů po celém území ČR. Zastoupeny jsou projekty na obnovu kulturně-historických památek, ekologii, pomoc místním komunitám a práci se znevýhodněnými lidmi a seniory. Do Česka takto každoročně přijíždí přibližně 300 zahraničních dobrovolníků z celého světa. INEX zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty do zahraničí. Financování INEXu je vícezdrojové a závislé i na příspěvcích od individuálních dárců a firem. Více informací o možnostech podpory sdružení.

Workcamp je realizován v rámci programu Evropský sbor solidarity (European Solidarity Corps, ESC) a je spolufinancován z prostředků Evropské unie.

Fotografie k použití (z roku 2023):
https://www.inexsda.cz/media/fotogalerie-2023/center-for-all-2023/


Kontaktní osoby:
INEX-SDA, z. s.
Flora Vidal, vedoucí workcampu (jen v angličtině)
Telefon: +33 777 062 331
E-mail: flora.vidal02@gmail.com
Web: www.inexsda.cz

INEX-SDA, z. s.
Marek Bezpalec, vedoucí workcampu
Telefon: +420 776 819 203
E-mail: marekbezpalec@gmail.com
Web: www.inexsda.cz


Marek Bezpalec, tel: 420 776 819 203
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist