https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/mezinarodni-konference-o-vyzive-zvirat-zacina-soutezte
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Liberecký kraj: Mezinárodní konference o výživě zvířat začíná. Soutěžte

26. ledna 2017 | Liberecký kraj
Autor: Blanka Daníčková, tel: 485 226 302, 732 765 215
Liberecká zoologická zahrada hostí výživářskou konferenci Evropské asociace zoologických zahrad a akvárií (EAZA). Devátý ročník Nutriční konference evropských ZOO začíná dnes a potrvá do 29. ledna. Její organizaci podpořil i Liberecký kraj.

Poprvé v historii se dění tohoto zasedání přenese do země ze střední a východní Evropy, a to rovnou do nejstarší zoo v Čechách.

Evropské výživářské konference se zúčastní více než 130 odborníků z třiceti zemí celého světa. Mezi nimi nebudou chybět zoologové, výživoví specialisti, veterináři a ošetřovatelé. Pro veřejnost bude v rámci této akce připraven bohatý doprovodný program složený z exkurze do zvířecí kuchyně či ochutnávky hmyzích specialit. Pro ZOO Liberec je to veliká čest a úspěch celosvětového rozměru. Pro veřejnost bude v rámci této akce připraven bohatý doprovodný program složený z exkurze do zvířecí kuchyně či ochutnávky hmyzích specialit.

Akce Za výživou do zoo aneb zvířecí kuchyně se uskuteční v sobotu 28. ledna. V sobotu si pro vás připravili v ZOO Liberec speciální exkurze do zázemí zvířecí kuchyně, kde se dozvíte, jak příprava jídel pro necelou tisícovku zvířat probíhá. Budete také moci zdarma ochutnat výborné hmyzí pokrmy a středisko ekologické výchovy Divizna v rámci svého divadelního představení představí dětem, co správně sypat ptáčkům do krmítek.

Program:
13.00 - Exkurze do zvířecí kuchyně I.
13.30 - Představení Ptáčci u krmítka
13.00 - Exkurze do zvířecí kuchyně II.
12.00 - 15.00 - Ochutnávka hmyzích specialit
12.00 - 15.00 - Ukázka krmných dávek a setkání s odborníky v pavilonu tropů

SOUTĚŽ

U příležitosti mezinárodní konference připravila ZOO Liberec, společně s Libereckým krajem, velkou soutěž pro veřejnost. Hlavní cena v hodnotě 5.000 korun je mimořádná! Stanete se na jeden den skutečným ošetřovatelem exotických zvířat v Zoologické zahradě Liberec! Naučíte se je ošetřovat, připravovat jim krmení a především se dozvíte mnoho zajímavostí z jejich „soukromého“ života a dostanete se k nim skutečně na dosah!


PRAVIDLA SOUTĚŽE

Po dobu tří týdnů před zahájením konference, vždy ve čtvrtek (12., 19. a 26. ledna 2017) najdete na webových stránkách Libereckého kraje www.kraj-lbc.cz jednu soutěžní otázku.

Na každou z otázek si připravte odpověď a po zveřejnění poslední otázky (26. 1.), pošlete správné odpovědi na všechny tři položené dotazy, v soukromé zprávě, na facebookových stránkách Libereckého kraje https://www.facebook.com/libereckraj/

Hlavní cenu – Den ošetřovatele v ZOO Liberec získá soutěžící, který jako první pošle správné odpovědi na položené otázky. Oceněni budou v soutěži, cenami od Libereckého kraje, ještě další dva úspěšní účastníci.

Sledujte facebook a webové stránky Libereckého kraje!


3.SOUTĚŽNÍ OTÁZKA
Kolik kilogramů váží jedna kobliha (trus) slona indického?
Blanka Daníčková, tel: 485 226 302, 732 765 215 tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaSetkání s přírodou

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist