Jana Kautská "> Mezinárodní tým dobrovolníků se aktivně zapojí do sběru bylin v Bílých Karpatech - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/mezinarodni-tym-dobrovolniku-se-aktivne-zapoji-do-sberu-bylin-v-bilych-karpatech
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

INEX - Sdružení dobrovolných aktivit: Mezinárodní tým dobrovolníků se aktivně zapojí do sběru bylin v Bílých Karpatech

8. srpna 2023 | INEX - Sdružení dobrovolných aktivit
Autor: Jana Kautská, tel: 736760886
(Nová Lhota 8.8.): V malebné Nové Lhotě v Bílých Karpatech se ve dnech od 8.8. do 22. 8. 2023 uskuteční krátkodobý mezinárodní dobrovolnický projekt, známý také jako workcamp. Skupina jedenácti dobrovolníků z různých evropských zemí se zapojuje do podpory místní komunity a okolních vesnic prostřednictvím sběru bylin, které budou následně zpracovávány na čaj. Projekt je pořádán organizací INEX-Sdružení dobrovolných aktivit ve spolupráci s obcí Nová Lhota za podpory Evropského sboru solidarity.

Dobrovolníci z České republiky, Itálie, Francie, Maďarska, Španělska a dalších evropských zemí budou po dobu 14 dnů sbírat byliny v místním ekocentru a pomáhat s obecně prospěšnými pracemi v obci Nová Lhota. Během těchto dvou týdnů se naučí rozpoznávat byliny a dozví se o jejich blahodárných účincích. Prakticky si vyzkouší jejich zpracování při výrobě organických bylinných čajů, což představuje důležitý způsob podpory místních tradic. Aby nahlédli do celého výrobního procesu, navštíví také sociální podnik v Nové Lhotě, kde se bylinné čaje balí. V nedaleké přírodní zahradě budou pomáhat s plením, mulčováním a jinými manuálními pracemi. 

Kromě samotné práce v místní výrobně čajů se dobrovolníci budou podílet na zvelebování místní komunity, prostředí obce a zapojí se do místní kultury.” Vydají se do turistického výletního areálu Salaš Travičná, kde historicky bývaly obecní pastevní sady pro krávy a ovce se salaší. Zde navštíví například přírodní zahradu či muzeum kopaničářských roubených staveb salaše. Během volného času budou mít možnost vyjet na zajímavé výlety po okolí, které jsme pro ně vymysleli. Objeví krásy Bílých Karpat, a to například i z nejvyššího vrcholu Velké Javořiny.

Nezisková organizace INEX - Sdružení dobrovolných aktivit (INEX) se mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním zabývá od svého vzniku v roce 1991. Ve spolupráci s místními partnery je na letošní sezónu naplánováno 35 workcampů  (krátkodobé mezinárodní dobrovolnické projekty) po celém území České republiky. Zastoupeny jsou projekty z oblasti ekologie, pomoci místním komunitám nebo obnovy kulturně-historických památek. Na workcampy do Česka každoročně přijíždí přibližně 300 zahraničních dobrovolníků z celého světa. INEX zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty do zahraničí.

Workcamp je realizován v rámci programu Evropský sbor solidarity (European Solidarity Corps, ESC)  a je spolufinancován z prostředků Evropské unie.
ilustrační fotografie:
https://www.inexsda.cz/media/fotogalerie-2022/

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist