https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/mikulasskym-parnim-vlakem-z-brna-do-oslavan
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

České dráhy: Mikulášským parním vlakem z Brna do Oslavan

30. listopadu 2016 | České dráhy
V sobotu 3. prosince se mohou zájemci svézt v rámci nostalgických jízd Českých drah parním mikulášským vlakem. Z brněnského hlavního nádraží je historická souprava dopraví do Oslavan, kde bude pro zájemce na zámku nachystaný program. Pro děti jsou například připraveny čertovské úkoly. Lákadly jsou i tradiční jarmark nebo výstava betlémů.

Vlak tažený parní lokomotivou „Skaličák“ odjíždí v sobotu 3. prosince z brněnského hlavního nádraží. Soupravu vlaku tvoří historické vozy ze 40. a 50. let. Uprostřed vlaku nechybí bufetový vůz, kde budou moci cestující zakoupit kromě suvenýrů také teplé i studené nápoje. Na konci vlaku pojede dieselová historická lokomotiva „Bardotka“.

Během cesty do Oslavan všechny děti obdrží obrázek s čertovským domečkem, do něhož budou sbírat razítka za plnění čertovských úkolů na oslavanském zámku. Ve stanici Oslavany bude vlak očekávat koňský povoz, který cestující z vlaku doprovodí na oslavanský zámek. Na zámku budou pro děti připraveny ve sklepení a na arkádách zámku čertovské úkoly. V určený čas, který bude uveden na místence vlaku, si u vchodu do pekel děti (s rodiči) vyzvedne čert, který je provede po úkolech. Děti s razítky v domečku a jízdenkou na parní vlak obdrží ve vlaku při zpáteční cestě od Mikuláše nadílku s dárečky od Českých drah.

Na oslavanském zámku se bude konat tradiční jarmark s vánoční atmosférou, koledami, stromečky, zabíjačkou, kapry, medovinou a svařákem. V zámecké kapli je pak k prohlédnutí výstava betlémů. V 17:45 se uskuteční losování o vánoční ceny a v 18:00 přijede na zámek Mikuláš.

Zpáteční jízdenka pro dospělého přijde na 240 Kč, za dítě ve věku 6 až 15 let zaplatí účastníci 120 Kč, za dítě do 6 let 60 Kč. Jízdenky platí pouze ve spojení s bezplatnou místenkou (pro dvě děti do 6 let platí jedna místenka). Jízdenky s místenkami lze zakoupit v ČD centru Brno hl.n. na pokladní přepážce č. 1.
tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaSetkání s přírodou

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist