https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/mimoradne-dopravni-opatreni-od-pondeli-do-stredy-se-uzavre-prujezd-malou-stranou
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Hl. město Praha: Mimořádné dopravní opatření: Od pondělí do středy se uzavře průjezd Malou Stranou

1. listopadu 2019 | Hl. město Praha
Kvůli očekávaným velkým dopravním komplikacím a zpožďování tramvají bude od pondělí do středy uzavřen průjezd Malou Stranou z Valdštejnské ulice až na Újezd. V opačném směru bude platit zákaz vjezdu z Újezdu do Karmelitské ulice. V Letenské ulici zůstane provoz zachován. Do oblasti budou moci vjet jen rezidenti a dopravní obsluha, na dodržování tohoto opatření bude dohlížet policie.

Malá Strana je dočasně mimořádně dopravně zatížena vzhledem k uzavřenému Smetanovu nábřeží a Křižovnické ulice, kde se opravuje tramvajová trať. Zatímco tento týden dopravě ulevily podzimní prázdniny a dovolené, příští týden se očekává až 30% nárůst automobilové dopravy v metropoli.

„Opatření potrvá od pondělních šesti hodin ráno do středečního večera. Potřebujeme zajistit možnost bezproblémového průjezdu tramvají a také možnost dostat se do oblasti složkám Integrovaného záchranného systému. Chci všechny řidiče požádat o trpělivost a využití objížďky Tunelovým komplexem Blanka nebo severojižní magistrálou. Děláme maximum pro to, aby omezení bylo co nejkratší,“ řekl náměstek primátora pro dopravu Adam Scheinherr.

V příloze naleznete zvukový záznam vyjádření náměstka primátora Adama Scheinherra: http://www.praha.eu/file/3045317/scheinherrmalastrana.mp3
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist