https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/ministerstvo-dopravy-ke-kontrolnimu-zaveru-nku-dostavba-d8-bezi-podle-harmonogramu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

MD ČR: Ministerstvo dopravy ke kontrolnímu závěru NKÚ: Dostavba D8 běží podle harmonogramu

13. června 2016 | MD ČR
Dostavba zbývajícího 12 km dlouhého úseku D8 Bílinka – Řehlovice běží podle stanoveného harmonogramu. Platí, že dálnice bude dokončena v prosinci letošního roku. Ředitelství silnic a dálnic i zástupci zhotovitele o tom minulý týden znovu ujistili ministra dopravy Dana Ťoka i premiéra Bohuslava Sobotku.

Od ledna 2016, kdy Nejvyšší kontrolní úřad zjišťoval postup prací na D8, stavbaři výrazně pokročili v dokončení dálnice. Například most mezi tunely u Dobkoviček je těsně před dokončením a v závěrečné fázi je i sanace sesuvu. Tzv. stavební objekty, o nichž hovoří NKÚ, jsou bezpečnostní a technické prvky, jako je např. nádrž na požární vodu, dopravní značení a bezpečnostní prvky, které se instalují především do tunelů, a to v samém závěru celé stavby. Formálně jsou ale považovány za tzv. jednotlivé stavební objekty.

S NKÚ lze samozřejmě souhlasit v kritice toho, že dálnice měla být hotova již před mnoha lety. Nicméně jak sám úřad uvádí, za jejím zdržení stojí především soudní spory o vedení trasy dálnice, nikoliv to, že by ji resort dopravy v současnosti pomalu stavěl. Ministerstvo dopravy dělá všechny kroky k tomu, aby dálnice D8 byla dokončena co nejdříve a zároveň byla zajištěna její bezpečnost.
tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist