https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/ministerstvo-dopravy-podporuje-vyzkum-v-zeleznicnim-sektoru
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

MD ČR: Ministerstvo dopravy podporuje výzkum v železničním sektoru

11. února 2020 | MD ČR
10. února 2020 proběhl workshop k podpoře aktivit Společného podniku Shift2Rail nazvaný „Why and how to invest in Research & Innovation”. Zástupci Společného podniku Shift2Rail a českého železničního sektoru si vyměnili informace z oblasti výzkumu a inovací. Reprezentanti českého železničního sektoru byli seznámeni se záměry současného vedení Shift2Rail v přípravě programu nového partnerství „Transforming Europe’s Rail System“ pro připravovaný rámcový program EU pro výzkum a inovace Horizon Europe a diskuse o nutnosti, vhodnosti a formě zapojení českého železničního sektoru do tohoto nového evropského partnerství po roce 2021. Setkání se Shift2Rail budou pokračovat i nadále a obě strany se budou snažit o rozvoj a výzkum železničního sektoru sítě i v dalším finančním období 2021-2027.

Ministr Havlíček zdůraznil význam investic do výzkumu a vývoje a zmínil úzkou vazbu rozvoje inovací v železničním sektoru s Inovační strategií ČR 2019-2030. Carlo Borghini, výkonný ředitel Společného podniku Shift2Rail, pak poukázal na návaznost politik Evropské komise v oblasti tzv. Green dealu na další rozvoj železničního sektoru, který je třeba podpořit i v dalším programovém období 2021-2027.

Ministerstvo dopravy podporuje spolupráci se Shift2Rail a jeho aktivit a také do příprav Shift2Rail 2 pro období 2021-2027. V této souvislosti bylo v lednu 2019 podepsáno Memorandum o porozumění mezi Ministerstvem dopravy ČR a Společným podnikem Shift2Rail s cílem efektivněji spolupracovat na stanovování priorit, výměně informací a umožnění lepšího zapojení českých subjektů do výzev vyhlašovaných Společným podnikem Shift2Rail.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist