https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/ministerstvo-zdravotnictvi-nakup-na-farmarskem-trhu-je-nepripustnou-spolecenskou-udalosti
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Asociace soukromého zemědělství ČR: Ministerstvo zdravotnictví: Nákup na farmářském trhu je (nepřípustnou) společenskou událostí

Asociace soukromého zemědělství ČR společně se Zelinářskou unií Čech a Moravy a Ovocnářskou unií ČR zaslaly na počátku listopadu na Úřad vlády ČR své nesouhlasné stanovisko s regulačními opatřeními stanovujícími maximální možný limit 20 účastníků farmářského trhu na 400 metrů čtverečních. Považují je za faktickou likvidaci farmářských trhů za situace, kdy takové akce představují z celé řady důvodů vhodnou alternativu k nákupům potravin v obchodních centrech (více zde: https://www.asz.cz/cs/aktualne-z-asz/podminky-pro-poradani-farmarskych-trhu-jsou-nesmyslne-a-likvidacni.html). Jaká přišla odpověď z ministerstva zdravotnictví?

Ve zkratce – jelikož musíme udělat nějaká opatření, abychom zvrátili nepříznivou situaci, zavřeme nebo omezíme to, co považujeme za nedůležité. A co to je? No přece farmářské trhy! Tam podle ministerstva zdravotnictví lidé chodí spíš pro zábavu a navíc – ó hrůzo – jsou venku a procházejí se. A to je prostě nepřijatelné!

Zatímco návštěva nákupních center byla povolená do nedávna bez omezení, protože tam lidé chodí zcela zodpovědně nakupovat a rozhodně se nepřiměřeně neshlukují, jít na farmářský trh je podle ministerstva zdravotnictví rizikové – protože zde nakupující osoby okukují zboží a vůbec, což je naprosto nejhorší, berou návštěvu farmářského trhu jako společenskou událost! A proto je třeba tuto činnost maximálně zkomplikovat, neboť společenská událost je dnes samozřejmě nepřípustná.

Přesvědčte se sami:
* Dopis ASZ ČR adresovaný Úřadu vlády.pdf - https://www.asz.cz/filemanager/files/1118979.pdf
* Dopis z ministerstva zdravotnictví zaslaný ASZ ČR.pdf - https://www.asz.cz/filemanager/files/1118978.pdf
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist