https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/ministerstvo-zemedelstvi-navysi-z-vnitrnich-uspor-narodni-dotace-na-lonskou-uroven
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

MZe ČR: Ministerstvo zemědělství navýší z vnitřních úspor národní dotace na loňskou úroveň

9. dubna 2020 | MZe ČR
Autor: Vojtěch Bílý
Finanční prostředky na národní zemědělské dotace budou v letošním roce v celkovém objemu 4,4 miliardy Kč, tedy stejně jako v roce 2019. Původně schválenou částku 3,8 miliardy Kč Ministerstvo zemědělství (MZe) navýšilo z vnitřních úspor v resortu.

„Chceme více posílit programy zaměřené na zpracování potravin a zvýšení soběstačnosti, část půjde také na zlepšení životních podmínek v chovu hospodářských zvířat. Peníze jsme přesunuli z vnitřních úspor Ministerstva. V současnosti také připravujeme pravidla pro nové kolo Programu rozvoje venkova, na který nám vláda schválila 3,3 miliardy korun. Chceme je představit zhruba do dvou týdnů, aby pomoc zemědělcům byla rychlá,“ řekl ministr zemědělství Miroslav Toman.

Vládou schválená částka ve výši 3,8 miliardy Kč byla pro rok 2020 navýšena z resortních vnitřních úspor MZe o dalších 600 milionů Kč. Celková výše národních zemědělských dotací se tak dostane na úroveň loňského roku. Posíleny budou programy na podporu zpracování zemědělských produktů a zvyšování konkurenceschopnosti potravinářského průmyslu, zlepšení životních podmínek v chovu hospodářských zvířat, nákazový fond a také podpora na účast producentů a zpracovatelů zemědělských produktů v režimech jakosti Q CZ.

Podrobné zásady jsou zveřejněny na webu Ministerstva zemědělství (zde: https://www.cssd.cz/media/tiskove-zpravy/ministerstvo-zemedelstvi-navysi-z-vnitrnich-uspor-narodni-dotace-na-lonskou-uroven/eagri.cz/public/web/mze/dotace/narodni-dotace/zasady-zemedelstvi-potravinarstvi/zasady-pro-rok-2020/zasady-kterymi-se-stanovuji-podminky-pro.html). Tabulka s rozdělením původní částky dle jednotlivých programů a další informace jsou zveřejněny v tiskové zprávě zde: http://eagri.cz/public/web/mze/tiskovy-servis/tiskove-zpravy/x2019_ministerstvo-zemedelstvi-podpori-v-roce.html

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist