https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/ministerstvo-zivotniho-prostredi-nejde-delat-na-vedlejsak.nabizime-vhodnou-kandidatku-magdalenu-davis
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Strana zelených: Ministerstvo životního prostředí nejde dělat "na vedlejšák". Nabízíme vhodnou kandidátku - Magdalenu Davis

27. listopadu 2022 | Strana zelených
Premiér Fiala dnes oznámil, že post ministra životního prostředí zůstane neobsazen minimálně do konce roku. Do té doby je bude řídit vedle resortu práce a sociálních věci Marian Jurečka. „Považujeme to v dnešní době za neakceptovatelné, tohle ministerstvo potřebuje plnohodnotné vedení co nejdřív, stejně jako potřebuje resort sociálních věcí plnou pozornost,“ komentuje situaci spolupředseda Zelených Michal Berg.

„Pokud mají lidovci s problém s nalezením kompetentní a bezúhonné osoby, která by úřad mohla vést, nabízíme pomoc. Spolupředsedkyně Zelených Magdalena Davis má vzdělání v oboru, zkušenosti ze zahraničí, vynikající angličtinu i zkušenosti z vedení úřadu. Republiková rada Zelených dnes doporučila, abychom KDU-ČSL o této vhodné kandidátce informovali,“ dodal Michal Berg.

Pro Zelené je důležité, aby plnohodnotný ministr nebo ministryně životního prostředí řešila klíčové agendy dneška, tedy klimatickou a energetickou transformaci, projednávání dalších částí balíčku Fit for 55, ale také úpravy zákonů, které by měly vést k lepší prevenci kauz, jako byla otrava Bečvy.

Magdalena Davis vystudovala Přírodovědeckoou fakultu Univerzity Karlovy a doktorský program na Západoaustralské univerzitě v Perthu. Publikovala v odborných vědeckých časopisech a po dokončení studia pracovala v Austrálii několik let jako bioložka a manažerka v konzultantské firmě specializované na životní prostředí. V letech 2018 – 2022 byla starostkou města Mníšek pod Brdy, od roku 2020 je spolupředsedkyní Zelených. Je jí 46 let a má tři děti.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist