https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/ministr-brabec-dnes-prezentoval-kroky-mzp-k-rychlejsi-priprave-dostavby-prazskeho-okruhu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

MŽP ČR: Ministr Brabec dnes prezentoval kroky MŽP k rychlejší přípravě dostavby Pražského okruhu

7. září 2016 | MŽP ČR
Autor: Petra Roubíčková, tel: 739 242 382
Ministr životního prostředí Richard Brabec se dnes spolu se zástupci z Ministerstva dopravy a pražského magistrátu setkali s předsedou vlády, aby vzájemně prodiskutovali možnosti co nejrychlejší dostavby Pražského okruhu, jehož úsek pod označením 511 Evropská komise neschválila na vládní seznam dopravních záměrů, u nichž nebude muset být opakován proces EIA. Proces posuzování vlivů na životní prostředí (EIA) musí ČR zopakovat u desítek dopravních staveb poté, co předchozí politické reprezentace nebyly více než 10 let schopné uvést českou legislativu v oblasti posuzování vlivů na životní prostředí do souladu s evropskou směrnicí EIA. Pro 9 klíčových staveb v pokročilé fázi přípravy se však podařilo vyjednat výjimku z opakování procesu EIA (více např. zde: http://mzp.cz/cz/news_250816_vlada_narizeni_EIA).

"Pražský okruh Evropská komise po mnoha jednáních do vládního seznamu nepustila, přesto zůstává pro celou vládu prioritou jeho rychlá realizace," komentoval dnešní jednání ministr Brabec a dodal: "MŽP je připraveno vydat nové stanovisko EIA pro výstavbu Pražského okruhu za 6 měsíců od předložení kompletní a věcně správné dokumentace ze strany oznamovatele (ŘSD), která detailně vyhodnotí všechny vlivy stavby, zejména pak vlivy na obyvatele." Ministerstvo životního prostředí také bude nominovat svého zástupce do nově vytvořené pracovní skupiny, kterou povede Ministerstvo dopravy a která bude průběžně dohlížet na přípravu i harmonogram povolovacích procesů.
Petra Roubíčková, tel: 739 242 382 tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist